Gündem

23 Ocak 2023'ten önemli gündem maddeleri

Anadolu Ajansı 23 Ocak 2023'ten önemli gündem maddelerini yayımladı

Eklenme : 23 Ocak 2023 Pazartesi 00:07 - Güncelleme : 23 Ocak 2023 Pazartesi 00:08


1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Merkez Yönetim Kurulu toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/14.00)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

 

1- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenecek "Kadim Doğrular Işığında Yenilikçi Aile Politikaları Çalıştayı"na katılacak.

(Ankara/10.00)

2- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TEM Şube Müdürleri Değerlendirme Çalıştayı ile KOM Stratejik Araştırmalar Kurulu Toplantısı'na iştirak edecek.

(Antalya/09.30/10.30)

3- Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Gölbaşı Mogan Uygulama Oteli'nde düzenlenecek Akran Zorbalığını Önlemede Bütüncül Okul Yaklaşımı Çalıştayı'na katılacak.

(Ankara/11.00)

4- AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Tuzla'daki bir otelde düzenlenecek "Türk Dünyası 2040 Vizyonu Türk Dünyası ile birlikte büyüyen Türkiye Çalıştayı"na iştirak edecek.

(İstanbul/11.00)

5- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, İncirli'deki İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nde "Esnaflar Dijitalleşiyor Projesi" toplantısına katılacak.

(İstanbul/11.00)

6- TBMM'den

- Plan ve Bütçe Komisyonunda konut finansmanına ilişkin kanun teklifi görüşülecek.

(TBMM/11.00)

 

EKONOMİ FİNANS

1- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, İçmesuyu ve Atıksu Yönetimi Çalıştayı'na iştirak edecek.

(Ankara/09.30)

- TÜİK, geçen yılın 3. çeyreğine ilişkin hanehalkı yurt içi turizm ile ocak ayı tüketici güven endeksi verilerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

 

SPOR

1- Spor Toto Süper Lig'de 20. hafta, Arabam.com Konyaspor-MKE Ankaragücü ve HangiKredi Ümraniyespor-Fenerbahçe maçlarıyla tamamlanacak.

(Konya/İstanbul/20.00)

2- Spor Toto 1. Lig'in 21. hafta mücadelesi Çaykur Rizespor-Altaş Denizlispor maçıyla sona erecek.

(Rize/20.00)

3- Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 16. haftası Aliağa Petkimspor-Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket maçıyla tamamlanacak.

(İzmir/19.00)

4- Basketbolda Bitci Erkekler ve Kadınlar Türkiye Kupası mücadelelerinin kura çekimleri Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenecek.

(İstanbul/13.00/15.00)

5- Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi'nin 16. hafta mücadelesi Tokat Belediye Plevne-Altekma maçıyla sona erecek.

(Tokat/17.30)

6- Hentbol Kadınlar Süper Lig'de 12. haftaya Yenimahalle Belediyespor-Görele Belediyespor maçıyla devam edilecek.

(Ankara/16.00)

7- Sezonun ilk grand slam tenis turnuvası Avustralya Açık'a ana tablo maçlarıyla devam edilecek.

(Melbourne)

 

Kaynak : Anadolu Ajansı