,

Ümit Özdağ'ın 'Suriyeli hırsız' dediği genç konuştu: Ben Suriyeli değilim, hırsız hiç değilim

Depremde yıkılan bina enkazında gönüllü olarak çalıştığı sırada Özdağ'ın sosyal medyadan 'Suriyeli hırsız' diye paylaştığı Şanlıurfalı genç, “Ben Suriyeli değilim, hırsız hiç değilim. Ümit Özdağ'ın bana attığı lekeyi Allah'a havale ediyorum” dedi.

Ümit Özdağ'ın 'Suriyeli hırsız' dediği genç konuştu: Ben Suriyeli değilim, hırsız hiç değilim

Ümit Özdağ'ın "Telefon çalan Suriyeli" diye hedef gösterdiği Abdulbaki Bozdağ açıklama yaptı.

Bozdağ, "Suriyeli değilim, Türk vatandaşıyım. Hırsız hiç değilim, Diyanet vakfında hafızım. Çalınan cep telefonu dediği işte bu elimdeki kırmızı cep telefonu. Ön cebimden çıkarıp arka cebime koydum. Ümit Özdağ hakkında tazminat davası açacağım, geliri de depremzede ailelere bağışlayacağım" dedi. 

Şanlıurfa Valiliğinden açıklama

Konu ile ilgili Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada, “'Cumhurbaşkanı Yardımcısı sol tarafta konuşuyor, sağ taraftaki mavi yağmurluklu Suriyeli canlı yayında itfaiye erinin cep telefonunu çalıyor' başlıklı sosyal medya paylaşımıyla ilgili olarak yapılan araştırmada,

- haberin gerçeği yansıtmadığı, habere konu olan arama kurtarma çalışmasının 06.02.2023 günü saat 00.52'de İpekyol Mahallesi Osman Ağan Apartmanı'nda gerçekleştirildiği,

- bahse konu çalışmalara katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile yapılan görüşmede personellerine ait herhangi bir çalınan telefonun olmadığı anlaşılmıştır.

Konuyla ilgili yapılan çalışmalarda Suriyeli olduğu iddia edilen şahsın A.B. 2000 doğumlu Akçakale nüfusuna kayıtlı olduğu, halen ilimizde hafızlık eğitimi alan imam adayı olduğu, olay günü Şanlıurfa ilinde gönüllü olarak arama kurtarma çalışmalarına katıldığı öğrenildi. Ayrıca bir gün sonra Adıyaman ilinde de arama kurtarma çalışmalarına katıldığı anlaşılmıştır. Sosyal medya paylaşımında çalındığı iddia edilen telefonun ise kendisine ait olduğu tespit edilmiştir” denildi.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler