,

Yargıtay üyesinden kızına saldıran köpekleri vuran babaya destek!

Yargıtay Üyesi İdris Ünal, kızı ile birlikte başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan baba ile ilgili önemli bir değerlendirmede bulundu.

Yargıtay üyesinden kızına saldıran köpekleri vuran babaya destek!

Sivas’ın Şarkışla ilçesi Yukarı Mahalle’de geçtiğimiz gün yaşanan olayda 15’e yakın başıboş sokak köpeği, okuldan evine dönen 14 yaşındaki İrem Gölbaşı’na saldırdı. Köpekler tarafından yere düşürülüp sürüklenen kız çocuğunu yaşanan korkunç olayı güvenlik kamerasından gören annesi ve okul servisinin sürücüsü fark edip kurtardı.

CANLARINI ZOR KURTARDILAR

Şarkışla ilçesi Yukarı Mahalle’de geçtiğimiz gün yaşanan olayda 15’e yakın başıboş sokak köpeği, okuldan evine dönen 14 yaşındaki İrem Gölbaşı’na saldırdı. Köpekler tarafından yere düşürülüp sürüklenen kız çocuğunu yaşanan korkunç olayı güvenlik kamerasından gören annesi ve okul servisinin sürücüsü fark edip kurtardı. Çocuk saldırıyı hafif sıyrıklarla atlatırken, durumu öğrenen babası Yaşar Gölbaşı ruhsatlı yivsiz av tüfeğiyle köpekleri evinin çevresinden uzaklaştırmak için havaya ateş açtı. Köpekler bu kez babaya saldırdı. Kendini kurtarmak için köpeklerin üzerine gelişigüzel ateş açan Gölbaşı, 4 köpeğin telef olmasına neden oldu. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Gölbaşı, alınan ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BABA, KIZINA VE KENDİSİNE SALDIRIN KÖPEKLERİ VURDU

Yaşar Gölbaşı, yaptığı açıklamada başıboş sokak köpekleri nedeniyle can güvenlikleri kalmadığını belirterek, “Ben 20 gün önce artan köpek saldırılarına karşı tedbir alınması için ilgili kurumlara başvurdum. Tarlada pancar sürerken kızıma saldırdıkları haberini aldım. Eve dönüp köpekleri uzaklaştırmak için havaya ateş açtım. Bana saldırdıklarında üzerlerine doğru gelişigüzel ateş açtım. Bu sırada 4’ü vurularak telef oldu. Kızım canını kurtardı ancak burada bir can kaybı yaşanmaması için tedbir alınmasını istiyoruz” dedi.

YARGITAY ÜYESİ ÜNAL SORUŞTURMAYI ELEŞTİRDİ

Yargıtay Üyesi İdris Ünal, saldırgan başıboş köpeklerin 4’ünü silahıyla vurarak etkisiz hale getirilen ve gözaltına alınarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan babaya açılan soruşturmayı eleştirdi.

Soruşturma açılmasının bile abesle iştigal olduğunu söyleyen Ünal, “Bu konuda 30 yıllık bir hukukçu olarak şunu söylemek istiyorum. İnsana saldıran bir köpeği öldüren kişi hakkında bırakın tutuklamayı soruşturma yapmak bile abesle iştigaldir.”ifadesinde bulundu.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler