,

Sapkın LBGT propagandasını çocuk oyunlarına saklıyorlar

Tablet ve cep telefonu çağında gençler ile çocukları LGBT propagandası tehdit ediyor. Dijital LGBT kuşatması ‘Stumble Guys’ cep telefonu uygulamasında devam ediyor.

Sapkın LBGT propagandasını çocuk oyunlarına saklıyorlar

Geleneksel aile yapısını tehdit eden sapkın akımların propagandası gün geçmiyor ki farklı bir mecrada kendini göstermesin... Filmlerde, dizilerde, kitaplarda, televizyonlarda yürütülen LGBT propagandası, tablet ve cep telefonu uygulamalarına sızmaya başladı.

Özellikle ilkokul çağındaki çocukların sıklıkla oynadığı ‘Stumble Guys’ adlı programda yoğun bir LGBT propagandası yapılıyor. Stumble Guys, çok oyunculu gruplar için toplu bir eleme oyunu, 32 oyuncuya kadar çevrimiçi oynanabiliyor. Bu oyun, Android ve iOS cihazlarda da çok popüler olan Fall Guys gibi oyunlardan esinlenerek ortaya çıkarılmış. Bu oyunda da çevrimiçi satın alma seçenekleri mevcut. Çocuklar bu satın alınabilen paketlerle oyun içinde kazanmalarına yardımcı olan jeton ve karakter elde ediyor. ABD’li Scopely adlı yazılımcı firmanın geliştirdiği oyunda bu ay ‘LGBT’ propagandası içeren paketler satışa çıktı. Bu paketler arasında ‘Onur Ayı’na (pride month) özel ‘Trans onuru’, ‘Aseksüel onuru’, ‘İki cinsiyetin dışında onuru’ ile ‘Onur sepeti’ seçenekleri yer alıyor. Kullanıcılar bu seçenekleri satın alınca trans, aseksüel, iki cinsiyet dışı (non-binary) bayrakları ile kıyafetlerine sahip oluyor. Ancak, yaşları çok küçük olan çocuklara LGBT içeriklerin böyle sunuluyor olması aileleri endişelendiriyor.

Oyun, Türkçe dahil 32 ayrı dilde yayınlanıyor. Stumble Guys piyasaya çıktığı 12 Şubat 2021’den bugüne kadar Android cihazlarda 100 milyonun üzerinde indirildi. Oyun geçtiğimiz yıl tüm cihazlarda en çok indirilenler arasında 8. sırada yer alıyor. Android cihazlara uygulama indirmek için kullanılan dükkânlarda, oyunun PEGI 3 etiketine sahip olduğu görülüyor.

PEGI 3 etiketine sahip oyunlar; tüm yaş grupları için uygun kabul ediliyor. Yani, bu etiket “Çocuk ekranda gördüğü karakteri gerçek hayattaki karakterler ile ilişkilendiremez, ekran karakterleri tamamen fantezi ürünüdür. Oyun, küçük çocukları korkutacak herhangi bir ses veya görseli içermez. Argo (küfürlü) dil kullanılmaz” anlamına geliyor.

Kaynak : Türkiye Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler