,

Cübbeli Ahmet, ilahiyatçı Mustafa Karataş'ı eleştirdi: Daha 50 milyarı bilmiyor

Cübbeli Ahmet, Yeni Çamoluk Otomotiv'in bağışını yanlış anons eden ilahiyatçı Mustafa Karataş'ı hedef aldı: "Daha 50 milyarla, 50 binin ayrımını yapamayan adam, insanlara din öğretiyor. Bir de 'Ben tanıyorum, benim komşum' diye ısrar ediyor."

Cübbeli Ahmet, ilahiyatçı Mustafa Karataş'ı eleştirdi: Daha 50 milyarı bilmiyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından televizyon ekranlarından yapılan "Türkiye Tek Yürek" ortak yardım kampanyasına birçok banka ve şirket yüksek miktarda bağış yaptı. Ancak Yeni Çamoluk Otomotiv'in sahibi Hamit Duras'ın "50 milyar TL" bağışı tartışma konusu oldu. 

Canlı yayında bağışları toplayan ve anons eden ilahiyatçı Mustafa Karataş, Yeni Çamoluk Otomotiv'in "50 milyar TL bağış yaptığını" duyurdu. Ancak daha sonra gerçek bağışın 50 bin TL olduğu, Yeni Çamoluk Otomotiv'in sahibi Hamit Duras'ın eski paraya göre (6 sıfır olan dönem) konuştuğu ortaya çıktı.

Halk arasında “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Mustafa Karataş’ı hedef aldı: "Daha 50 milyarla, 50 binin ayrımını yapamayan adam, insanlara din öğretiyor. Bir de 'Ben tanıyorum, benim komşum' diye ısrar ediyor. Sonra insanlara İslam öğretiyor.”

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler