Yaşam

Bülent Arınç'tan 'aklımızı başımıza almalıyız' çağrısı

Eski TBMM Başkanı Arınç, artan hayat pahalılığı, rekor kıran enflasyon ve halkın geçim sıkıntısı üzerinden ekonomi politikalarını değerlendirdi. İktidara da eleştirilerde bulunan Arınç, "aklımızı başımıza almalıyız" çağrısında bulunarak insanların artık cinnet geçirdiğini söyledi.

Eklenme : 21 Kasım 2022 Pazartesi 17:25 - Güncelleme : 21 Kasım 2022 Pazartesi 17:26


Türkiye'de her geçen gün artan enflasyon rakamları ve yaşam koşulları vatandaşı çıkmaza sürüklemeye devam ediyor. Enflasyon rakamlarının düşüş göstermediği bu günlerde ise çeşitli siyasi isimler de konu ile ilgili açıklamalarda bulunuyor.

AK Parti kurucuları arasında yer alan eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu eski üyesi(YİK) Bülent Arınç, Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat'a konuştu. Arınç, Türkiye'de insanların cinnet geçirdiğini ifade ederek, AK Parti yönetimine 'herkes şapkasını önüne koysun' çağrısı yaptı.

Gazeteci Donat'ın kaleme aldığı yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"(...) Bülent Arınç... Kimseyi suçlamıyor... Fakat...

Herkesi... Şapkasını önüne koyup düşünmeye çağırıyor.

- 1969'tan bu yana belki 20 seçim geçirdim... Karşımızda olanları, en az kendimiz kadar saygın görecek bir anlayışın içinde olmalıyız.

Bülent Arınç'tan bir çağrı... 'Aklımızı başımıza almalıyız.'

ÖNCÜLÜĞÜ KİM YAPACAK?

Ekonomi politikalarına da değinen Arınç, "Parayı bulursunuz... Enflasyonu düşürürsünüz... Orta kesimin ve yoksulların durumu düzeltilir... Ama ahlak, üslup ve edep olarak birbirimizi, kendi nefsimizden daha tercih edecek noktaya gelmemiz lazım. Bunun için bir seferberliğe ihtiyaç var" şeklinde konuştu.

Arınç, Donat'ın, "Öncülüğü kim yapacak" sorusu üzerine, "Öncülük şüphesiz ülkeyi yöneten, yönetimi ve adaleti elinde bulunduran insanlara yakışır" şeklinde yanıt verdi.

Kaynak : Sabah Gazetesi