Memurlar

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı için talep toplamaya başladı

Sağlık Bakanlığı, merakla beklenen alım süreci için işlemleri başlattı

Eklenme : 24 Ağustos 2022 Çarşamba 11:34 - Güncelleme : 24 Ağustos 2022 Çarşamba 11:55


Cumhurbaşkanı Erdoğan, hekimlere yardımcı olmak üzere Sağlık Bakanlığına 85 bin yardımcı personel alınacağı müjdesini vermişti.

Bakan Fahrettin Koca da yaptığı açıklamada, görülmemiş büyüklükte kadro tahsisi yapıldığını açıklamış ve teşekkür etmişti.

Sağlık Bakanlığı dün itibariyle 81 il müdürlüğüne elektronik ileti gönderdi. Gönderilen elektronik iletide şöyle denildi

"İl Müdürlerimizin dikkatine;
Bakanlığımız 2022 yılı personel alımı için açıktan 45/A maddesine göre alınacak sözleşmeli personel ve sürekli işçi taleplerinizin sosyalleştirme bölgesi olarak en geç 29/08/2002 günü saat 17:00'ye kadar girilmesi gerekmektedir. (ÇKYS "Atama Ana Menüsü- İşlemler- Toplu Atama İşlemleri- Personel Planlama ve talep Formu")"

-----------------

Gazetememur.com notu: Gönderilen elektronik iletiye göre, 85 bin personelin bir kısmı sözleşmeli bir kısmı ise işçi statüsünde yapılacaktır. Sağlık personeli alımı sözleşmeli statüde, hizmetli, odacı, şoför gibi destek personeli alımı ise işçi statüsünde yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımında sözlü sınav yapmamakta sadece KPSs puan sırasını esas almaktadır, işçi alımı ise kurayla yapılmaktadır.

-----------------------

SON DAKİKA HABERLERİ için ayrıca GAZETEMEMUR.COM uygulamasını,

App Store

Google Play

Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz.

Facebook hesabı için tıklayınız.

İnstagram hesabı için tıklayınız.

Kaynak : Gazete Memur