Memurlar

Bir Bakanlıkta mesai saatleri değişti

Hazine ve Maliye Bakanlığında, Bakanlık merkez teşkilatı için, çalışma başlangıç ve bitiş saatleri değişti

Eklenme : 30 Ocak 2022 Pazar 00:52 - Güncelleme : 01 Ocak 0001 Pazartesi 00:00


8/5752 sayılı Merkezde Günlük Çalışma Saatlerinin Tesbitine İlişkin Karar çerçesinde Bakanlık merkez teşkilatında çalışan personelin işe başlangıç ve bitiş saatleri belirlenmektedir.

Bu kararda, 29 Ocak 2022 tarihi itibariyle değişiklik yapılmış ve Hazine ve Maliye Bakanlığı 1 nolu sıradan çıkarılmıştır.

1 nolu sırada Adalet Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve BDDK ile birlikte Hazine ve Maliye Bakanlığı da yer alıyordu. Bu kurumların mesaiye başlama ve bitiş saati 08:30-17:30 şeklinde, öğlen dinlenme saati ise 12:30-13:30 olarak belirlenmişti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 1 nolu sıradan çıkarıldığı için Bakanlığın merkez teşkilatında çalışanlar Pazartesi gününden itibaren 2 nolu sıradaki çalışma başlangıç ve bitiş saatine tabi olacaktır. 2 nolu sırada Diğer Bakanlıklar, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları yer alıyor. 2 nolu sıradaki kurumların mesaiye başlama ve bitiş saati 09:00-18:00 şeklindedir. Öğlen dinlenme saatinde bir değişiklik bulunmamaktadır.

Merkez Teşkilatı ne demek?

Bakanlık merkez teşkilatı sadece Bakanlık binasında çalışanları kapsamaktadır. Ankara'da hem il müdürlüğü hem de Bakanlık merkez binası bulunur. İl müdürlüğünde çalışanalar, Bakanlık merkez teşkilatı için yapılan bu değişiklik kapsamına girmemektedir.

Kaynak : TT