,

4 kurum ait atama ve görevden alma kararları yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2024/169, 170, 171, 172, 173)

4 kurum ait atama ve görevden alma kararları yayımlandı

Türkiye'nin Bağdat Büyükelçiliğine Irak ile İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Anıl Bora İnan atandı. Karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Irak Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Anıl Bora İnan atandı.

Anıl Bora İnan, Dışişleri Bakanlığı Irak ile İlişkiler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Diğer atamalar

Yayımlanan kararda, Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunun Vergi Başmüfettişliklerine Abdurrahman Sağlam, Ayşe Savan Özkurt, Gökhan Yıldız, Sevim Aslan Erkan ve Fatih Dündar atandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında Destek Hizmetleri Daire Başkanı Musa Turhan görevden alındı. Turhan’ın görevden alınması ile boş kalan Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına Enver Verep atandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Yardımcısı Hakkı Şekerbay görevden alındı. 

ATAMA KARARLARI

Cumhurbaşkanlığından:
Karar: 2024/169

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Hakkı ŞEKERBAY, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.
31 Mayıs 2024

Cumhurbaşkanlığından:
Karar: 2024/170

Irak Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince Irak ile İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Anıl Bora İNAN atanmıştır.
31 Mayıs 2024

Cumhurbaşkanlığından:
Karar: 2024/171

Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Vergi Başmüfettişliklerine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Vergi Müfettişleri Abdurrahman SAĞLAM, Ayşe SAVAN ÖZKURT, Gökhan YILDIZ ve Sevim ASLAN ERKAN atanmıştır.
31 Mayıs 2024

Cumhurbaşkanlığından:
Karar: 2024/172

Hazine ve Maliye Bakanlığında açık bulunan Vergi Başmüfettişliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Vergi Müfettişi Fatih DÜNDAR atanmıştır.
31 Mayıs 2024

Cumhurbaşkanlığından:
Karar: 2024/173

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Musa TURHAN görevden alınmış ve bu suretle boşalan Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına Enver VEREP atanmıştır.
 

 

Kaynak : Resmi Gazete

İlişkili Haberler

Manşetler