,
#İş İlanları

THY Teknik A.Ş. Mühendis Arıyor

Türk Hava Yolları'nın yüzde yüz iştiraki olan THY Teknik A.Ş. personel aradığını duyurdu.

THY Teknik A.Ş. Mühendis Arıyor

Şirket yaptığı duyuruda şu ifadeleri kullandı:

"Turkish Technic olarak Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıyız.

10.500 kişilik uzman ekibimizle; İstanbul Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Aydın Çıldır Havalimanı'nda bulunan tesislerimizde Türk Hava Yolları’nın halihazırda 455 uçaktan oluşan ve her gün daha da genişleyen filosu başta olmak üzere, yurt içi ve yurt dışından birçok havayolu operatörüne kaliteli ve kapsamlı uçak bakım, onarım, modifikasyon, rekonfigürasyon, komponent bakım ve komponent yedek parça ikamesi, mühendislik, sertifikasyon ve üretim gibi birçok diğer alanda katma değerli hizmet sunan, sektörün önde gelen servis sağlayıcılarından biri konumundayız.

Siz de bu ilana başvurarak güvenilirliği, tecrübesi, rekabetçi yapısı ve kalite odaklılığı ile dünyanın en önemli havacılık bakım-onarım ve mühendislik kuruluşları arasına giren Turkish Technic ailesinin bir parçası olabilirsiniz!"

İşe alım ilanıyla ilgili kriterler ise şu şekilde açıklandı:

"Başvuru Koşulları

T.C. vatandaşı olmak
01.01.1994 tarihi ve sonrasında doğmuş olmak
Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak
Daha önce THY A.O. veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak
Seyahat engeli olmamak; uluslararası projelerde görev alabilecek ve proje terminlerine uygun tempoda çalışabilecek olmak
İyi derecede İngilizce bilmek
Üniversitelerin aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak (Yurt dışı üniversitelerden mezun olan adayların bu bölümler için YÖK denklik belgesini ibraz etmesi zorunludur.

                o Uçak Mühendisliği

                o Makine Mühendisliği

                o Uzay Mühendisliği

                o Gemi İnşaat Mühendisliği

                o Mekatronik Mühendisliği

                o Elektrik Mühendisliği

                o Elektronik Mühendisliği

                o Endüstri Mühendisliği

                o İşletme Mühendisliği      

                o Malzeme ve Metalurji Mühendisliği

                o Otomotiv Mühendisliği


İlan Kapsamında Alım Yapılacak Olan Çalışma Alanlarımız

Uçak Bakım: Planlı ve önleyici bakım faaliyetlerini gerçekleştirerek bakıma girecek uçaklar için bakım planı hazırlanması ve hazırlanan bakım planına uygun olarak bakımın takibinin yapılması, ilgili bakımlar gerçekleştirilirken mekanik, aviyonik ve yapısal anlamında mühendislik hizmetlerinin sağlanması, uçak ve komponent modifikasyonları, yapısal parçaların imalatı, kompozit yapıların tamiri ve uçak boya işlemlerinin yapılması faaliyetlerini sürdürür.

Hat Bakım: Planlı veya plansız arıza giderme işlemlerinin uçuşa elverişliliğin sağlanması adına uygulanması gereken periyodik bakım planlamaları, uçak arızalarının takibini yapmak ve verileri analiz ederek raporlanması faaliyetlerini sürdürür.

Üretim Planlama ve Kontrol: Uçak bakım hizmetinin üretilebilmesi için insan kaynağının verimli şekilde değerlendirilmesinin yanında, hangar yeri ve tesis yatırımlarının planlanması ve uçak bakım hizmetinde kullanılacak malzemenin ve ekipmanın tüm bakım lokasyonlarında en uygun seviyede bulundurulması faaliyetlerini sürdürür.

Kalite: Şirket tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerin ve tedarik edilen hizmetlerin, ulusal ve uluslararası mevzuat, standart, kural, sözleşme, usul ve gerekliliklere sürekli uyumlu ve şirket kuralları ve düzenlemeleri ile usul, gereklilik ve stratejilerine uygun olarak yürütülmesinin denetlenmesi faaliyetlerini yürütür.

Komponent Hizmet: Tüm müşterilere verilecek hizmetlere uygun olarak komponentleri zamanında ve ekonomik bir şekilde depoda hazır bulundurmak için gerekli çalışmaların yapılması ve pool malzemelerinin müşteriye gönderilmesi ve diğer süreçlerin koordinasyonunu gerçekleştirir.

Stratejik Projeler: Türk ve Uluslararası Sivil Havacılık otoritelerinin yayımladığı kurallara ve yönetmeliklere ve diğer prosedürlere uygun olarak projelerin ve mühendislik hizmetlerinin anlaşmalar çerçevesinde gerçekleştirilmesini, savunma sanayii alanında faaliyet gösteren kurumlarla olan projelerin yürütülmesini, strateji ve iş geliştirme faaliyetlerini yönetir.

Aranan Nitelikler

Tercihen havacılık alanında tecrübeli,
Araştırmacı bir kişiliğe sahip, yeni konuları öğrenmeye açık,
Teknolojiyi ve yenilikleri takip eden,
İletişim ve koordinasyon yeteneğine sahip, takım çalışmasına yatkın, motivasyonu yüksek,
Problem çözme yeteneğine sahip.

Çalışma Lokasyonları

Atatürk Havalimanı
İstanbul Havalimanı
Sabiha Gökçen Havalimanı

Sosyal İmkanlar

Turkish Technic olarak çalışanlarımıza önemli sosyal olanaklar sunuyoruz. Türk Hava Yolları uçuşlarında çalışanlarımızın ve ailelerinin kullanabilecekleri yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda ve anlaşmalı kurumlarda özel indirim hakkı tanıyoruz. Bunların yanı sıra doğum ve evlilik gibi özel günlerinde çalışanlarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirebileceğimiz sosyal yardımlar, özel sağlık sigortası, Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenen ücretlerin yanı sıra yılda 4 defa ikramiye, lisan tazminatı, kadın çalışanlarımız için kreş desteği gibi maddi olanaklar sunuyoruz.

Bunlara ek olarak İstanbul’un hemen hemen her yerine ulaşan geniş servis ağımız, her lokasyonda sağladığımız yemek hizmeti ve yine her lokasyonda verdiğimiz işyeri hekimi hizmetimiz ile çalışanlarımıza destek oluyoruz.

Çalışanlarımıza sunduğumuz eğitim ve gelişim fırsatları, lisansüstü eğitimlerde idari izin, sosyal kulüp faaliyetleri, sosyal sorumluluk projeleri gibi imkanlarla onların sadece iş hayatlarına değil sosyal hayatlarına da dokunuyoruz.

Siz de bu ailenin bir parçası olmak için hemen ilanımıza başvurabilirsiniz.

Başvuru Şekli ve Değerlendirme Süreçleri

Sistemde kaydınız bulunmuyorsa "Özgeçmiş Bırak" butonu üzerinden özgeçmişinizi oluşturup ilana başvurabilirsiniz.

Başvurunuz sırasında TC Kimlik Numaranızın, ad ve soyadınızın ve doğum tarihinizin kimliğinizde yazıldığı şekilde sisteme girilmesi gerektiğini unutmayınız.

Başvurunuz esnasında ilan kriterlerine uygun mezuniyet belgenizi, sisteme yüklediğinizden emin olun. İlanda belirtilen bölümlerden birinde 4. sınıf öğrencisi iseniz en geç 30.06.2024 tarihine kadar sisteme mezuniyet belgenizi yüklemek kaydıyla ilana başvurabilirsiniz.
Lütfen özgeçmişinizdeki tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz. Başvurunuz sırasında özgeçmişinizde doğum tarihiniz, mezuniyet tarihiniz, güncel fotoğrafınız bulunmuyorsa özgeçmişinizi güncellemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Çalışma süresince Turkish Technic operasyonunun olduğu tüm lokasyonlarda görevlendirme yapılabilir."

İLAN METNİ

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler