,

Yetki kararnameleri ne zaman ilan edilecek?

2024 Yargı Ana kararnamesinin ardından Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi müstemir yetki kararnamesi için çalışmalarına devam ediyor. HSK, yetki kararnamesini 2024 yılı Adli yargı ana kararname ve müstemir yetki takvimine göre ilan etmeyi planlıyor. Bölge Adliye Mahkemeleri ile üç. dört ve beşinci bölge ilk derece mahkemelerinde görev yapanların müstemir yetkilerinin 16 Temmuz'da, 1 ve 2'nci Bölge ilk derece mahkemelerinde görev yapanların müstemir yetkilerinin de 9 Ağustos Cuma gününe kadar ilan edilmesi bekleniyor.

Yetki kararnameleri ne zaman ilan edilecek?

2024 Yargı Ana kararnamesinin ardından Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi müstemir yetki kararnamesi için çalışmalarına devam ediyor.HSK Genel Sekreterliğinin yaptığı çalışmanın ardından Bölge Adliye Mahkemeleri ile üç. dört ve beşinci bölge ilk derece mahkemelerinde görev yapanların müstemir yetkilerinin 16 Temmuz’da yayınlanması bekleniyor.

1 ve 2. BÖLGE YETKİ KARARNAMESİ AĞUSTOS’UN İKİNCİ HAFTASINDA

1 ve 2’nci Bölge ilk derece mahkemelerinde görev yapanların müstemir yetkilerinin ise Ağustos ayının ikinci haftası yani, 9 Ağustos Cuma gününe kadar ilan edilmesi bekleniyor.

SONTV

İlişkili Haberler

Manşetler