,

Yalan haber sonrasında DHA muhabirinin işine son verildi!

Ümit Özdağ'ın tepki gösterdiği haberi geçen DHA Kuşadası Temsilcisi Eşber Okayer’in işine son verildi.

Yalan haber sonrasında DHA muhabirinin işine son verildi!

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Ümit Özdağ’ın, Kuşadası Belediyesi önünde ihale yolsuzlukları ve yazar Ergün Poyraz’a yapılan saldırı ile açıklamalarının ardından yaşananlar dikkat çekti.

 Ümit Özdağ’ın açıklamalarını Demirören Haber Ajansı (DHA) “Ümit Özdağ yolsuzluk iddiaları ve Ergün Poyraz’la ilgili sorulara sinirlenerek ilçeyi terk etti” diyerek servis etmesi kriz çıkardı.

 Haberi geçen DHA Kuşadası Temsilcisi Eşber Okayer’in işine son verildi.

 Zafer Partisi yönetiminin, basın toplantısı ile ilgili videoları DHA Genel Müdürü’ne göndermesi sonucunda, ajans tüm abonelerine bir düzeltme geçerek Eşber Okayer tarafından kaleme alınan ilk haberi yalanladı.

 Ümit Özdağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla doğru haberi yayınladığı için DHA Genel Müdürü Celal Korkut’a teşekkür etti. Özdağ’ın paylaşımında ayrıca, “komplo haberin gerçek sorumlusu Kuşadası Belediyesi Başkanı” ifadesini kullandı.

 Haberin ilk haline imza atan Eşber Okayer’in de dün akşam saatlerinde DHA yetkililerine yaptığı savunmada, bu talebin belediye yönetiminden geldiği yolunda bilgi aktardığı iddia edildi.

 Ancak ajans yönetimi bu sabah Eşber Okayer’in işine son verdi. Bu karar Eşper Okayer’e saat sabah 09.00’da bildirildi.

 Zafer Partili  Aydın İl Başkanlığı ve Kuşadası İlçe Başkanlığı, konuyla ilgili tepki açıklamaları yaptı.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler