BIST 100 8.039,19 %0.48 Dolar 27,18 %0.19 Euro 28,95 %0.13 Altın Gram 1.681,85 %0.09 Brent Petrol 93,54 %0.31 Bitcoin 26.166,01 %1.52
,

Ünlü eğitimci ve şoförüne çiftlik evinde kanlı infaz

Fen Bilimleri Dershaneleri’nin kurucusu Nazmi Arıkan ve şoförü, Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli Mahallesi'nde bulunan çiftliğinde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti

Ünlü eğitimci ve şoförüne çiftlik evinde kanlı infaz

Karainebeyli köyünde dün gece geç saatlerde meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti. Fen Bilimleri Dershanesi'nin kurucusu olan Nazmi Arıkan, yaklaşık 5 yıl önce 500 dönüm üzerindeki arazine büyük ve küçükbaş hayvan çiftliği kurdu. 30'a yakın çalışanının bulunduğu çiftlikte kendisine de müstakil bir ev yaptıran Arıkan boş vakitlerinde ve haftasonları çiftlikte vaktini geçiriyordu.

Arıkan şoförü Şerif Eker ile birlikte bayramdan bir gün önce çiftliğe geldi. Dün gece geç saatlerde veterineri ve şoförü Şerif Eker ile birlikte yemek yiyen Arıkan gece 24:00 gibi sofrayı toplayarak uyumak İçin odasına çekildi. Veteriner çiftlikten ayrılırken şoförü Eker ise kendi odasına geçti. İddiaya göre gece geç saatlerde eve giren kişi yada kişiler Arıkan ve Şerif Eker'i bıçak darbeleriyle öldürüp evden ayrıldı.

KAHYA BULDU

Gecenin ilerleyen saatlerinde evde çalışanlar Arıkan ve Eker'den haber alamayınca balıktan zehirlenmiş olabileceklerini düşünerek eve gitti. Kahya, Arıkan'ı ve Eker'i kanlar içinde buldu. Olay yerine gelen jandarma ekipleri Arıkan ve Eker'in öldüğünü tespit ederken ilk belirlemelere göre Arıkan ve Eker'in defalarca bıçaklandığı belirlendi.

TEHDİT EDİLİYORMUŞ

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlatırken, Arıkan'ın yakınlarının verdiği ilk bilgiye göre dershanelerden kaynaklı Arıkan'ın uzun süredir tehdit edildiği ileri sürüldü.

BİR ŞÜPHELİ ARANIYOR

Öte yandan olay yerinden ve Gelibolu merkezde yapılan kamera görüntüleri incelemesinde bir kişinin otobüsle şehre geldiği ve köye gittiği belirlendi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

NAZMİ ARIKAN KİMDİR?

Arıkan, Yozgat'ın Sorgun ilçesi Salur köyünde doğdu.

Salur köyünde ilkokul ve ortaokulu okudu. Sonrasında Tokat Öğretmen Okulu'nu bitirerek sınıf öğretmeni oldu. Gazi Eğitim Enstitüsü'nde okuyarak fizik öğretmenliği diplomasını aldı. MEF Dershanesi'nde öğretmenlik yaparken, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Mühendisliği'ni okudu. Bolu Öğretmen Okulu'nda bir yıl öğretmenlik yaptı ve ardından özel dershaneciliğe geçti.
1997 yılında Fen Bilimleri Merkezi Dershanesi'ni devraldı. Tek şube olarak aldığı dershane 2012 yılında İstanbul'da 25, Türkiye genelinde ise 80 şubeye ulaştı. 2011 yılında Fen Bilimleri Okulları'nı açtı.

Kaynak : Sabah Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler