,

Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu ile imzalanan pazarlığı açıkladı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu ile yaptığı anlaşmaya dair yeni bilgiler verdi.

Ümit Özdağ, Kılıçdaroğlu ile imzalanan pazarlığı açıkladı

Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ'dan Habertürk canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Özdağ, seçim öncesi yaptığı görüşmeler hakkında konuştu. İkinci tur Cuhurbaşkanlığı seçimi öncesinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı anlaşmanın birer kopyasının ikisinde de olduğunu açıkladı. Özdağ, "Kemal bey "yoderse" belge paylaşırım ama yapmaz." ifadelerini kullandı.

"İÇİŞLERİ, İKİ BAKANLIK VE MİT'İ TALEP ETTİK"

CHP bizim çizgimize bu konuda son 15 günde geldi. 15 Mayıs'tan itibaren geldi. Sayın Kılıçdaroğlu beni 14'ü gece araması gerekirken 6 gün sonra aradı. 14 gün vardı zaten. Protokolün hazırlanması, görüşülmesi, çalışılması son 3,5 günde oldu, imzalandı. CHP Gençlik Kolları bir tweet atmış, sığınmacılar gitsin vs. diye. Ben de 'gençler gidecekler ben İçişleri Bakanı olarak imzalayacağım' dedim. O gün protokol imzalanacaktı. Eğer Zafer Partisi, AK Parti ile yaptığı görüşmelerde İçişleri Bakanlığını talep etmişse şart olarak ve Anadolu Kalesi projesini talep etmişse, Kemal Kılıçdaroğu'nu desteklemek için biçki, dikiş, nakış kurslarını talep etmiş olabilir mi? Neyi talep ettik? Çok açık; İçişleri Bakanlığı. Detaylara girmiyorum, iki bakanlık ve Milli İstihbarat Teşkilatı.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler