,

Sözleşmeli ekimde, EYT aralıkta Meclis’te

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Meclis açıldıktan sonra ilk olarak sözleşmeli personel dosyasının gündeme geleceğini, EYT’nin ise aralık ayında görüşüleceğini söyledi.

Sözleşmeli ekimde, EYT aralıkta Meclis’te

Türkiye Gazetesinden CEVDET FIRAT AYDOĞMUŞ'un haberi...

Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, açıldıktan sonra Meclis’e ilk olarak sözleşmeli personel dosyasını getireceklerini, EYT’nin de aralık ayında Meclis’e geleceğini söyledi. Bilgin, “Kamudaki sözleşmeli personelle ilgili çalışmamızı sona erdirmek üzereyiz. Meclis ilk açıldığında sözleşmeli personel dosyasını getireceğiz. Şu anda üzerinde çalıştığımız dosya o, bitirmek üzereyiz. 1-2 konu daha var, EYT ondan sonra çünkü onun teknik çalışması biraz daha zaman alacak. Tek bir formül üzerinde duruyoruz ama henüz sonuçlandırmadık. EYT aralık ayı gibi gündeme gelir” dedi.

SORUNLAR SIRAYLA ÇÖZÜLECEK
Sözleşmeli personelle ilgili çalıştıktan sonra maden işçileri ve taşeron işçiler ile ilgili konular üzerinde çalışacaklarını anlatan Bakan Bilgin, “Sözleşmeli personel ve geçici işçiler, bir an önce çözmemiz gereken dosyalar. Sözleşmeli personel mevzusunu çözüyoruz, önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşırız. Sonra maden işçileri, ondan sonra da kadroya geçmemiş taşeron işçilerle bir çalışmamız var. O da ayrı bir dosya. Sözleşmeli personelle ilgili çalışma bittikten sonra onu ele alacağız” diye konuştu. EYT Platformu üyelerinden oluşan bir heyet, Ağustos ayında AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile görüşmüştü. EYT düzenlemesindeki beklentilerini anlatan EYT Platformu üyeleri, sonrasında da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile bir araya gelerek EYT’nin bu yılın sonuna kadar çözülmesi için söz almıştı.

Kaynak : Türkiye Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler