,

Soylu'nun ekibinde görevden almalar devam ediyor

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bakanlık merkez teşkilatında gerçekleştirdiği ilk atama operasyonunda Göç İdaresi'nde önemli değişiklikler yaptı.

Soylu'nun ekibinde görevden almalar devam ediyor

Resmi Gazete'de yer alan atamalar arasında, İçişleri Bakanı Yerlikaya'nın dikkat çeken atamaları bulunmaktadır. Yerlikaya, İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatı'ndaki ilk önemli atamaları gerçekleştirmiştir. Bu atamalar, özellikle eleştirilere maruz kalan Göç İdaresi Başkanlığı bünyesinde yapılmıştır.

Yerlikaya, Göç İdaresi Başkanı Savaş Ünlü başta olmak üzere, Başkan Yardımcısı Can Ozan Tuncer, Uluslararası Koruma Genel Müdürü Muhammed Selami Yazıcı, Uyum ve İletişim Genel Müdürü Gökçe Ok ile Rehberlik ve Denetim Başkanı Hacı Memet Gürlek'i görevden almıştır. Göç İdaresi Başkan Yardımcısı olarak atanmasına rağmen daha önce İçişleri Bakanı Soylu döneminde göreve başlayan Mehmet Hamdi Özçelik de görevden alınmıştır.

Yerlikaya'nın yeni atadığı isimler arasında Mülkiye Başmüfettişi Atilla Toros, Göç İdaresi Başkanı olarak görevlendirilmiştir. Başkan Yardımcısı olarak ise Önder Bakan atanmıştır. Uyum ve İletişim Genel Müdürlüğü görevine Yaşar Aksanyar getirilmiştir. Uluslararası Koruma Genel Müdürlüğüne Bayram Yalınsu atanırken, Gözde Özkorul, Ramazan Seçilmiş ve Mustafa Fırat Taşolar görevlerine devam edecekler.

Bu atamalar, İçişleri Bakanı Yerlikaya'nın yeni dönemde yapılan değişikliklere yönelik ilk adımlarından biri olarak dikkat çekmektedir.

Milli Gazete

İlişkili Haberler

Manşetler