Gündem

Şehit öğretmen daha 22 yaşında idi

Terör örgütü PKK/YPG Gaziantep'in Karkamış ilçesine roketli saldırı düzenledi. Saldırıda 2 kişi yaşamını yitirdi, 19 kişi yaralandı. Yaralılardan 12'sinin tedavisi tamamlandı, 7 kişinin ise tedavisi sürüyor.

Eklenme : 21 Kasım 2022 Pazartesi 19:53 - Güncelleme : 21 Kasım 2022 Pazartesi 21:16


BakanSoylu, Karkamış ilçesinde sivil yerleşim yerlerine saldırının söz konusu olduğunu söyledi.

Teröristlerin aynı zamanda okulları da hedef aldığını anlatan Soylu, şöyle konuştu:

"Tek okula intikal etmedi, okulun hemen bahçe duvarının dışına bir düşüm söz konusu oldu ve oradan oluşan basınçla da maalesef öğretmen odasının camları kırılması suretiyle maalesef bir öğretmen kardeşimiz, 22 yaşındaki Ayşenur Alkan öğretmenimiz şehit oldu. Allah rahmet eylesin. Ve yine mahallelerin içerisinde evlere isabet etmek suretiyle de saldırı devam etti. Bu terörist saldırı sonucunda da maalesef 5 yaşında bir çocuğumuz Hasan Karataş rahmeti rahmana kavuştu, şehit oldu.

 

Soylu ve Özer, terör saldırısında hayatını kaybeden öğretmenin ailesine taziye ziyaretinde bulundu

GAZİANTEP (AA) - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, terör örgütü YPG/PKK'nın Karkamış'a gerçekleştirdiği roket-havan saldırısında hayatını kaybeden öğretmen Ayşenur Alkan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Soylu ve Özer, Karkamış ilçesindeki temaslarının ardından Nizip ilçesine bağlı Fevkani Mahallesi'ndeki 1 No'lu taziye evine gelerek, terör saldırısında yaşamını yitiren Alkan'ın babası Mustafa Alkan ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Bakanlar Soylu ve Özer'e, Vali Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile diğer ilgililer eşlik etti.

Kaynak : Gazete Memur