Gündem

Müzisyen Onur Şener'i öldüren müfettişin 2 suç kaydı varmış

Müzisyen Onur Şener'i katleden İş Müfettişi İlker K.'nın 2 suç kaydı varmış

Eklenme : 03 Ekim 2022 Pazartesi 17:50 - Güncelleme : 03 Ekim 2022 Pazartesi 18:38


Ankara'da bir müzisyen, istek şarkıyı söylemediği için tartıştığı kişilerce 2'si müfettiş 3 kişi tarafından öldürüldü. 

Müzisyen Onur Şener cinayetiyle ilgili 2'si kadın 5 şüpheli adliyeye sevk edildi. Kadınlar serbest bırakılırken, 3 erkek zanlı  ise tutulandı.

Edinilen bilgiye göre, olay dün gece Çankaya ilçesine bağlı Çayyolu semtindeki bir eğlence yerine meydana geldi. Eğlenmeye gelen bir grup, müzisyen Onur Şener'den şarkı istedi. 

Şener ise şarkıyı bilmediğini belirtti. Bunun üzerine gruptan üç kişi müzisyenle tartışmaya başladı, tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü.

Onur Şener, eğlence yerinin çıkışında 3 zanlının saldırısına uğradı. 

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri kavgayı ayırdı. Boğazından cam parçalarıyla ağır yaralanan ve hastaneye sevk edilen Şener, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Onur Şener'in ise ikindi namazına müteakip Ankara'da toprağa verileceği öğrenildi.

Emniyet güçleri cinayet sonrası soruşturma başlattı. İlker K., Ali G., Semih S. ile birlikte eğlendikleri J.E. ve G.G. isimli iki kadın gözaltına alındı. Zanlılar emniyetteki ifadelerinin ardından savcılığa sevk edildi. 

BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Ali G. ve Semih S., ilk ifadelerinde, Onur Şener'i İlker K.'nin öldürdüğünü, kendilerinin ise ayırmaya çalıştığını ileri sürdü. İlker K. ise Şener'i kendisinin öldürmediğini ve kimin yaptığını bilmediğini iddia etti.

İŞ MÜFETTİŞİNİN 2 SUÇ KAYDI VAR

İş Müfettişi Ali G.'nin herhangi bir suç kaydı bulunmuyor. Ancak Yine iş müfettişi olan İlker K.'nın 2 suç kaydı daha bulunuyor. TAİ’de elektrik mühendisi olan Semih. S.'nin ise 1 taksirli yaralama suçu bulunuyor.

ZANLILAR YÜZLERİ KAPALI OLARAK ADLİYE GETİRİLDİ

Yüzleri kapatılarak adliyeye getirilen 3 zanlı, Onur Şener'e o derece şiddet uygulamışlar ki, 2 zanlının sağ eli kesikler oluşmuş. Kadınlar serbest bırakılırken, 3 erkek zanlı  ise tutulandı.

Kaynak : Gazete Memur