,

Müdürden, 'Hemşireleri kırbaçlayın' diyen yönetici hakkında açıklama

Erzurum İl Sağlık Müdürü Horasan Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Müdürü Rahime Öztekin'in ile ilgili açıklama yaptı.

Müdürden, 'Hemşireleri kırbaçlayın' diyen yönetici hakkında açıklama

Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir'in açıklaması şu şekilde:

Bir ilçe hastanemizde görev yapan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün (eski tabirle başhemşire) acil servisleri gezerken oradaki çalışanlarımıza yönelik sarfetmiş olduğu, her ne amaçla olursa olsun hiçbir şekilde kabulü mümkün olmayan sözler herbir mesai arkadaşımızı olduğu gibi bizleri de derinden üzmüştür.

Çarşamba gecesi geç saatlerde konunun tarafımıza iletilmesinden sonra Müdürlüğümüzce ivedi şekilde incelemeler başlatılmış, bu gün sabah ilgili hastaneye gidilip, gerek yöneticilerle gerekse hemşireler ve diğer çalışma arkadaşlarımızla görüşmeler yapılmış ve söz konusu kişi hakkında soruşturma başlatılmıştır. Konuyu yakından takip eden Bakanlığımıza da ayrıntılı bilgilendirmeler yapılmış ve idari tasarruf için de gerekli girişimlerde bulunulmuştur.

Gerek hasta ve hasta yakınlarıyla, gerekse kendi aramızdaki iletişimin ne kadar önemli olduğunu sık sık vurguladığımız ve bu hususta her basamaktaki arkadaşlarımıza Üniversitemizden profesyonel iletişim kursları aldırdığımız bir dönemde, sözün tesirini ortaya koyan bu hadise yöneticiler olarak herbirimize de ders olmalıdır. Bu vesileyle camiamızın daha fazla incinmemesi ve özellikle her bir arkadaşımızın bizim için çok özel ve değerli olduğunun bir kez daha bilinmesi için bu açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur.

Kamuoyunu ve tüm sağlık camiamızı saygıyla selamlıyorum.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler