,

Millet İttifakı'ndan gelen açıklamalar kafaları karıştırdı!

CHP'li Mansur Yavaş, düzenlediği mitingde, "İHA'lar SİHA'lar yeni hükümetin elinde geçtiğinde Kandil'e füze olarak yağacak." ifadelerini kullandı. Ali Babacan ise göreve gelmeleri durumunda "İHA ve SİHA'lara dokunma" vaadinde bulunmuştu. CHP'nin başını çektiği muhalefet, terör örgütünün sınır ötesindeki varlığını sonlandırmak için başlatılacak askeri operasyon tezkerelerine ise birçok kez 'hayır' oyu vermişti.

Millet İttifakı'ndan gelen açıklamalar kafaları karıştırdı!

CHP'li Mansur Yavaş, düzenlediği mitingde, "İHA'lar SİHA'lar yeni hükümetin elinde geçtiğinde Kandil'e füze olarak yağacak." ifadelerini kullandı. Ali Babacan ise göreve gelmeleri durumunda "İHA ve SİHA'lara dokunma" vaadinde bulunmuştu. CHP'nin başını çektiği muhalefet, terör örgütünün sınır ötesindeki varlığını sonlandırmak için başlatılacak askeri operasyon tezkerelerine ise birçok kez 'hayır' oyu vermişti. Bu konu kafalarda soru işareti yarattı. Terör örgütü PKK elebaşlarından Salih Müslim de yayınladığı son videoda, itiraf niteliğinde açıklamalar yaptı.

"SİHA'LAR ÜSTÜMÜZDE DOLAŞIYOR"

Yeni Şafak'ın haberine göre; Teröristbaşı Salih Müslim, "Son zamanlarda Halep'in kuzeyinde Azez'de, Afrin'de falan çok yoğun saldırılar var. Drone'lar da zaten hep üstümüzde dolaşıyor." itirafında bulundu.

Bu açıklamalar sosyal medyada muhalefet temsilcilerine soruldu, herhangi bir siyasetçi ise vatandaşlara yanıt veremedi.

AÇIKLAMALAR ÇELİŞKİLİ BULUNDU

CHP'li Mansur Yavaş, bugün düzenlediği mitingde, "İHA'lar SİHA'lar yeni hükümetin elinde geçtiğinde Kandil'e füze olarak yağacak." iddiasında bulundu. Bu açıklama, muhalefetin içerisindeki çelişkileri bir kez daha gözler önüne serdi.

 BABACAN "SİHA'LARA DOKUNACAĞIZ" DEMİŞTİ

Ali Babacan ise göreve gelmeleri durumunda "İHA ve SİHA'lara dokunma" vaadinde bulunmuştu. Babacan, tüm dünyanın övgüyle bahsettiği ve Türkiye'nin terörle mücadelesinde etkin bir rol oynayan İHA ve SİHA'ların Baykar'ı hedef almış, "Devletin hemen hemen bütün imkanları, bütün o yardımlar, devletin bütçesinden doğrudan aktarılan kaynaklar, Baykar'a veriliyor. Bu proje 'Kutsal, dokunulmaz' hale getirildi. Kusura bakmayın, dokunacağız tabi ki." demişti.

"BAYRAKTAR'I YARGILAYACAĞIZ" TEHDİDİ

CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu da CHP'nin iktidara gelmesi halinde Selçuk Bayraktar’ı yargılayacaklarını ima etmişti. Sosyal medyadan skandal bir paylaşıma imza atan Tanrıkulu, "Bu korku size yeter trolle ama emin olun adil olacağız." diyerek haddini aşmıştı.

CHP TEZKEREYE HAYIR DEMİŞTİ

Terör soruşturmalarından cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş’ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş, CHP’nin tezkereye hayır demesinin örgütte destek gördüğünü itiraf etmişti. Demirtaş, PKK’nın yayın organında "Tezkereye hayır demesi, Kürt halkı açısından önemliydi, CHP açısından bir ilkti" ifadelerini kullanmıştı.

 

Kaynak : Yenişafak Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler