,

Kulis: Altılı Masa'nın adayı 4 Şubat'ta açıklanacak

HaberTürk yazarı Bülent Aydemir, kulislerde, muhalefetin adayının 4 Şubat Cumartesi günü açıklanacağının konuşulduğunu yazdı.

Kulis: Altılı Masa'nın adayı 4 Şubat'ta açıklanacak

HaberTürk yazarı Bülent Aydemir, bugün kaleme aldığı yazısında 6 parti liderinin Cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarihi kulis bilgilerine dayandırarak yazdı.

Aydemiz söz konusu yazısında "Bugüne kadar Altılı Masa'yla ilgili yapılan değerlendirmelerde, cumhurbaşkanı adayının şubat ortasına kadar açıklanacağı ya da açıklanması gerektiği vurgulanıyordu. Ancak dün kulislerde ilk kez 4 Şubat tarihi seslendirilmeye başlandı. 30 Ocak’taki toplantının ardından adayın 4 Şubat Cumartesi günü açıklanacağı belirtiliyor. Bu açıklama ortak adaya ilişkin mi olacak yoksa Kılıçdaroğlu’nun ismi mi açıklanacak? O gün yaklaştığında öğreneceğiz ancak aday ismi açıklandığında siyasi hava bir hayli ısınacak." dedi.

"Bu arada hem ortak politikalar metninde hem de sonraki süreçte CHP’nin açıklayacağı bazı önemli seçim vaatleri olacak." diyen Aydoğan yazısının devamında "CHP kurmayları, 'Vatandaşta, biz açıkladıktan sonra hükümet yapıyor gibi bir algı oluşmaya başladı. Belki bu şekilde seçim öncesi sıkıntı çeken vatandaşlarımıza katkılarımız olur' değerlendirmesini yapıyor. CHP’de özgüven çok yüksek. 'Vatandaşımız büyük ekonomik sıkıntı çekiyor. Hükümetin attığı adımlar oy getirmiyor. Aday belli olduktan sonra iktidar lehine döndüğü belirtilen hava bir anda değişir' diyorlar."  ifadelerini kullandı.

İlişkili Haberler

Manşetler