,

Kabinede iki bakan değişiyor iddiası

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni atamalar yapılacağı öne sürüldü.

Kabinede iki bakan değişiyor iddiası

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün ardından kabinede iki bakanın daha koltuğunu kaybedeceği belirtiliyor. Medyatava'nın kulis haberine göre Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in yerine atama yapılacak. 

Kulis bilgilerine göre Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Hazine ve Maliye Bakanı oluyor. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı oluyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanlığı'ndaki değişimin ardından yaptığı açıklamada, "Kabinede bir değişiklik yaptık. Bekir Bozdağ’ı Adalet Bakanlığı’na getirdik. Bekir Bey’in gelmesi çok isabetli oldu. Onun yerine de (Anayasa Komisyonu) Yusuf Beyazıt’ı getirdik. İhtiyaç olduğu zaman bu değişiklikleri yapacağız. Arkadaşlar bu değişikliklerden başka anlam çıkarmasın. Arkadaşlar bu değişikliklerden rahatsız olmasın" demişti.

SON DAKİKA HABERLERİ için ayrıca GAZETEMEMUR.COM uygulamasını,

App Store

Google Play

Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz.

İlişkili Haberler

Manşetler