Altın Gram 1.310,23 %0.17 Bitcoin 27.087,00 %2.41
,

İzmir'de, Tarkan'ın konsere onbinlerce kişi katıldı

İzmir’in kurtuluşunun 100. yıldönümü kutlamalarında Gündoğdu Meydanı’nda sahne alan Tarkan, yüzbinlerce İzmirliyi coşturdu.

İzmir'de, Tarkan'ın konsere onbinlerce kişi katıldı

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşu çerçevesinde kentte gün boyunca birçok etkinlik yapıldı.

Günün sonunda ise Megastar Tarkan, konser vermek üzere Gündoğdu Meydanı’nda kurulan sahneye geldi. Saatler 22.00’ı gösterdiğinden sahneye çıkan Megastar Tarkan ile beraber coşku zirveye taşındı. 

"Burada olmak benim için büyük onur, büyük bir şeref"
Alsancak Limanı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar alanı dolduran yüzbinlerce İzmirli, Megastar Tarkan’ın şarkılarıyla büyük bir coşku yaşadı. Konseri esnasında konuşan Tarkan, “İzmir’in kurtuluşunun 100. Yılı kutlu olsun. Burada olmak benim için büyük onur, büyük bir şeref. Çok teşekkür ederim” dedi.

Öte yandan, Tarkan konserde İzmir Marşı okurken, bir kişi sahneye atladı. Bu esnada İzmir Marşı yarıda kalırken, güvenlik görevlilerin müdahale ettiği kişi Tarkan’a ulaşamadan sahneden indirildi. 

Güvenlik görevlilerine seslenen Tarkan, “Arkadaşa nazik davranın, sevgi gösterisinden olmuştur” dedi.

Olayın ardından Tarkan, “İzmir Marşı’nı söylemeden İzmir’den gitmem” diyerek İzmir Marşı’nı yeniden seslendirdi.

İzmir’in kurtuluşu dev sahnede

Tarihi kutlama için Alsancak’a akın eden yüzbinlerce İzmirli kentin kurtuluşunu Gündoğdu Meydanı'ndaki dev sahneden izledi. Türkiye'de bugüne dek sergilenmiş en büyük sahne şovlarından biri olan, artırılmış gerçeklik destekli işgal ve kurtuluşun canlandırıldığı interaktif teatral gösteri Alsancak Liman'dan Konak'a kadar yüzbinlerce kişiye görsel şölen yaşattı.

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yılı kutlamaları tüm coşkusuyla sürüyor. Gündoğdu Meydanı'nda dev sahne kurulurken, artırılmış gerçeklik destekli işgal ve kurtuluşun canlandırıldığı interaktif teatral gösteri Alsancak Liman'dan Konak'a kadar yüzbinlerce kişiye görsel şölen yaşattı.

180 dansçının katılımıyla canlandırılan şovu izleyenler arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da yer aldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve İzmirlileri sahneden selamladı.

İzmir bu vatanın öncüsüdür”

9 Eylül’ün hem İzmir’in hem de Türkiye’nin kurtuluşu olduğunu söyleyen Soyer, "9 Eylül dünya halklarının iliğini kemiği sömüren emperyalizme vurulmuş tarihin en büyük tokadıdır. Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk savaşın son gününü zaferle, zaferin ilk gününü ise barışla taçlandırmıştır. Bu gök kubbe altında 100 yıl sonra buluştuğumuz bu güzel akşamda coşkumuzu büyütmek ve hafızamızı tazelemek istedik. Hafızamızı tazelendikçe vatana olan bağlılık ve sorumluluğumuz artıyor. Bunun bilinciyle şimdi sıra bizde. 100 yıl önce 26 Ağustos'ta sabaha karşı 5.30'da top ateşiyle başlayan Büyük Taarruz nasıl bir büyük bir zaferle taçlandıysa şimdi de cumhuriyeti barışla, demokrasiyle taçlandırmak bize düşüyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği gibi 'Cumhuriyet barışın tatlı güneşidir' Bu cumhuriyeti demokrasinin tatlı güneşi ile aydınlatacak olan biziz, sizlersiniz. İzmir bu vatanın öncüsüdür. Tüm farklılıkların bir arada yaşandığı, özgürlüğün, kardeşliğin barışın şehridir İzmir. Yaşasın demokrasi, yaşasın cumhuriyet. İlelebet yaşasın Türkiye Cumhuriyeti” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İzmir'de!
İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü dolayısıyla Gündoğdu Meydanı'nda "İşgalden Kurtuluşa İzmir" konulu İzmir'in kurtuluşunu anlatan belgesel ve halk oyunları gösterileri yapıldı.  

Gösterileri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da izledi.

Havai fişek gösterilerinin ardından sahneye çıkan Kılıçdaroğlu, söylenen marşlar eşliğinde konsere gelenleri selamladı.

İzmir'de kurtuluşun 100'üncü yılı fener alayıyla sürdü
 İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yılı kutlamaları tüm coşkusuyla sürüyor. Kutlamalar fener alayıyla ile devam etti.

İzmir’in 100'üncü kurtuluş yıldönümü coşkusu, akşam saatlerinde zirve yaptı. Kutlamalar çerçevesinde fener alayı yürüyüşü düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Alsancak Limanı’ndan başlayan yürüyüşte binlerce vatandaş ellerinde meşalelerle ve Türk bayraklarıyla yürüdü. 

Yürüyüş esnasında 350 metrelik dev Türk bayrağı da taşınırken, Kordonboyu’nda bulunan İzmirliler ve evlerinin balkonlarından çıkan vatandaşlar yürüyüşe alkışlarla eşlik etti. Coşkulu kalabalığın yürüyüşü Gündoğdu Meydanı’nda son buldu.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler