,

İYİ Parti'li Çömez'in jeneratör iddialarına yalanlama

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaraları sarılırken İYİ Parti'li Turhan Çömez, İskenderun Devlet Hastanesi'nde jeneratörlerin çalışmadığı gerekçesiyle hastaların hayatını kaybettiğini ileri sürdü. Ancak Çömez'in bu iddiaları Hatay İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yalanlandı. Müdürlük yaptığı açıklamada 3 ayrı jeneratör bulunduğunu ve hepsinin çalışır vaziyette olduğunu belirtti.

İYİ Parti'li Çömez'in jeneratör iddialarına yalanlama

Türkiye el ele vererek 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarını sarıyor.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, depremde ağır hasar gören İskenderun Devlet Hastanesi'ne ilişkin iddialar ortaya attı.

Çömez, hastanede jeneratör çalışmadığı gerekçesiyle solunum cihazına bağlı bebek ve yaşlıların hayatını kaybettiği yönünde akıl dışı iddialarda bulundu.

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü kamuoyu açıklamasında bulunarak Çömez'in iddialarını yalanladı.

"Can kayıpları elektrikten değil binanın yıkılmış olmasından"

Hastanede üç ayrı jeneratör bulunduğunu ve hepsinin çalıştığını belirten Müdürlük, hastanede can kayıpları yaşandığını ancak bu kayıpların elektrik sebepli değil, hastane binasının depremde yıkılmış olmasından kaynaklandığının altını çizdi.

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün bazı basın organlarında yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerce asılsız bir takım iddialar ortaya atılmıştır. İskenderun devlet hastanemizde jeneratör çalışmadığı için hastalarımızın hayatını kaybettiği iddia edilmektedir. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından bu açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur. Hastanemizde 3 ayrı jeneratör bulunmakta ve çalışır vaziyettedir. İddia edildiği gibi hastanemizde elektrik olmaması sebebiyle hastalarımızın hayatını kaybettiği bilgisi doğru değildir. Ancak, depremden kaynaklı ağır hasara uğraması sebebiyle maalesef hastanemiz yıkıma uğramıştır. Bu hastanemizde can kayıpları olduğu doğrudur. Bu can kayıplarının sebebi elektrik değil hastane binasının depremden yıkılmış olmasıdır. Milletçe büyük bir afetin yaralarını sarmaya çalıştığımız şu günlerde kamuoyunun yanlış bilgilendirilerek yönlendirilmeye çalışılmasının izah edilebilir bir etik tarafı yoktur. Yıkılmış bir bina altında yeterince büyük acılar bırakmışken daha fazla acı çıkarılmaya çalışılması anlaşılamamaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler