Ankaraparçalı az bulutlu0 °Cparçalı az bulutlu
,
#Maaş Zammı

İki isimden emekli ve memura yüzde 15 ek zam iddiası

akın zamanda memur ve emekliye yeni zam geleceği konuşulurken, aekonomi kulislerinden verdiği haberlerle dikkat çeken altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, memur ve emekli maaşlarına yüzde 15 ek zam yapılacağını belirtip tarih de verdi...

İki isimden emekli ve memura yüzde 15 ek zam iddiası

Asgari ücrete yapılan yüzde 54 zammın ardından memur ve emeklilerin maaş zammı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından önce yüzde 25 olarak açıklandı. Memur ve emeklilerden gelen tepkinin ardından Erdoğan bir gün sonra memur ve emeklinin maaş zammını yüzde 30'a çıkardı. Ancak bu zammın da yakın sürede yeniden artırılacağı iddia edildi. İslam Memiş ve Fatih Portakal'dan yeni emekli ve memur zammı iddiaları olay oldu. İşte memur ve emekliye yapılacak yeni zammın oranı ve miktarı... 

Aralık ayı enflasyonun belli olmasının ardından memur yüzde 16.8, emekli maaşına ise yüzde 15 zam gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu zam oranını önce yüzde 25'e çıkardıklarını açıkladı. Bir gün sonra ise Erdoğan emekli ve memur zammını yüzde 30'a yükselttiklerini duyurdu. Erdoğan, en düşük emekli maaşının da 5 bin 500 TL'ye çıkarıldı. Ancak bu zam da beğenilmedi. Memur ve emekliye yakın zamanda yüzde 15 daha zam yapılacağı iddia edildi. 

İslam Memiş 'yüzde 15 zam' dedi!

Ekonomi konusunda atılacak adımlarla ilgili önceden verdiği bilgilerle dikkat çeken altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, memur ve emekli maaşlarına yüzde 15 daha ek zam yapılacağını belirtip o zammın yapılacağı tarihi açıkladı.

Emekli ve memura yüzde 15 ek zam geliyor! İslam Memiş yeni zam için tarih verdi

İşte yüzde 15 zam yapılacak tarih

İslam Memiş, memur ve emekliye Mart ayı ortasında yeni bir zam daha yapılacağını belirterek, "Mart ortası emekli ve memura yüzde 15 ilave zam. Mayıs ilk haftası seçim. Beklentim bu yönde" paylaşımı yaptı.

Fatih Portakal: Memur ve emekliye yeni zam geliyor

Gazeteci Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 30'luk zam oranını yakın zamanda yüzde 35-40'lara çekeceğini iddia etti. Söz konusu yeni artış için tarih de veren Portakal, şu ifadeleri kullandı;

Tarih bile verdi

"Yüzde 25 bir anda yüzde 30 oldu. Ben bu ay içerisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir grup toplantısında veya halka açık bir yerde yapacağı konuşmayla bu zam oranını artıracağını yüzde 35-40 yapacağını düşünüyorum. Bunu hep birlikte göreceğiz."

En düşük emekli maaşı 5 bin 500 TL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren en düşük emekli maaşı 5 bin 500 TL olacağını açıklamıştı. Peki emekliler yüzde 30 zam sonrası kaç lira maaş alacak.

----

SON DAKİKA HABERLERİ için ayrıca GAZETEMEMUR.COM uygulamasını,

App Store

Google Play

Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz.

Facebook hesabı için tıklayınız.

İnstagram hesabı için tıklayınız.

 

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler