,

Gazetememur'da yer alan haber sonrasında, EKPSS'de düzeltme yapıldı

ÖSYM, gazetememur.com'da yer alan haber sonrasında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının engelli kadrolarında alınan niteliklerinde değişikliğe gitti.

Gazetememur'da yer alan haber sonrasında, EKPSS'de düzeltme yapıldı

Geçen hafta gazetememur.com'da yer alan haberde, düzeltme yapılmaması halinde, 20 kadronun boş kalacağı belirtilmişti. ÖSYM, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının başvurusu üzerine Hemşire kadrolarında yer alan niteliklerde değişikliğe gitti. Yapılan açıklamada "Tablo-3’te yer alan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın “Hemşire” kadrolarının öğrenim düzeyi lisans, nitelik kodu ise 4605 olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeniden düzenlenmiştir." denildi.

İŞTE ÖSYM'NİN AÇIKLAMASI

2022-EKPSS/Kura Tercih Kılavuzundan Yerleştirme İçin Tercih Yapan/Tercih Yapacak Adayların Dikkatine

05 Ocak 2022 tarihinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanan 2022-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu’nda Tablo-3’te yer alan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın “Hemşire” kadrolarının öğrenim düzeyi lisans, nitelik kodu ise 4605 olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeniden düzenlenmiştir.

2022-EKPSS/Kura Tercih Kılavuzu Tablo-3 ve Tablo-4, yeni haliyle ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır. Bu değişiklik nedeniyle tercihlerini değiştirmek isteyen adaylar, tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir. Adayların tercihlerini yaparken, Tercih Kılavuzunda yapılan düzenlemelere ve değişikliklere dikkat etmeleri gerekmektedir.

2022-EKPSS/Kura yerleştirme için tercih yapan/tercih yapacak adaylara önemle duyurulur.

GEÇEN HAFTA GAZETEMEMUR.COM'DA YER ALAN HABER

2022 EKPSS tercihlerinde toplam 2 bin 865 kadro ve pozisyon yer alıyor.

Ancak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Hemşirelik kodlarında yanlışlık bulunduğu belirtiliyor.

Bakanlığın 20 adet Hemşirelik kadrosu için 3017 nitelik kodunu istediği ancak 3017 nitelik kodunun içinde yer alan şu bölümlerin var olmadığı belirtiliyor.

"5380 - Hemşirelik
8558 - Sağlık Memurluğu
8559 - Sağlık Teknikerliği"

Üniversitelerimizde sağlık teknikerliği adı altında bir bölüm bulunmamaktadır. Önlisans düzeyinde sağlıkla ilgili bir bölüm mezunu olanlar sağlık teknikeri unvanını kullanabilmektedir.

2021 EKPSS tercihlerinde de AFAD Başkanlığının Önlisans düzeyindeki ilana çıktığı Sağlık memurluğu kadrosu için 3017 nitelik kodu istendiği için boş kaldı.

Kaynak : TT

İlişkili Haberler

Manşetler