BIST 100 8.039,18 %0.48 Dolar 27,19 %0.15 Euro 28,96 %0.09 Altın Gram 1.680,89 %0.04 Brent Petrol 93,48 %0.25 Bitcoin 26.165,99 %1.52
,

Fakıbaba'nın neden istifa ettiği belli oldu

AK Parti’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 29 milyon 500 bin TL bedelle üç arsa için açtığı ihaleye çeşitli kesimlerden tepki gelirken, aynı partinin milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, arsanın satılmak yerine konut yapılmasını önerdiği Başkan Beyazgül’e, “Astronomik kârı birkaç kişi kazanacağına, Urfa halkı kazansa daha iyi olmaz mı?” diye sordu.

Fakıbaba'nın neden istifa ettiği belli oldu

AK Partili Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 29 milyon 500 bin TL bedelle üç arsa için açtığı ihaleye çeşitli kesimlerden tepki gelirken, aynı partinin milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, arsanın satılmak yerine konut yapılmasını önerdiği Başkan Beyazgül’e, “Astronomik kârı birkaç kişi kazanacağına, Urfa halkı kazansa daha iyi olmaz mı?” diye sordu.

Sözcü'nün haberine göre; Tartışmalar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin yeni yerleşim birimlerinden 300 Evler diye bilinen bölgesinde, yaklaşık 14 bin 296 metrekare arsayı 28 milyon 592 bin TL muhammen bedel ile satış ilanına çıkarmasıyla başladı.

AK Partili eski Eyyübiye Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Vekili Bilal Tokatlı'nın sosyal medya hesabından “Parsel parsel satıyorlar. Şanlıurfa halkının malını oldu bittiye getirmeye kimsenin hakkı yoktur. Rantlı ihalelere milletin malını peşkeş et. Sonra da açığı doldurmak için parsel parsel sat” şeklinde tepkisini dile getirdi.

“BİRKAÇ KİŞİ DEĞİL, URFA HALKI KAZANSIN”

Çok sayıda kişinin sosyal medyadan tepki gösterdiği AK Partili Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin arsa satışına bir tepki de AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba'dan geldi.

Fakıbaba, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin AK Parti'li Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ü etiketleyip, “Sayın başkanım, her ir dairesi 10-12 milyona satılmakta olan arsaları satmak yerine, belediye şirketi eliyle konut yapsanız, astronomik düzeydeki kârı, birkaç kişi kazanacağına Urfa halkı kazansa daha iyi olmaz mı? Sevgi ve saygılarımla” mesajı paylaştı.

Kaynak : Sözcü Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler