Gündem

Erdoğan’ın seçim öncesi iki umudu

Deneyimli gazeteci Taha Akyol, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim öncesi iki umudunu açıkladı. Akyol, Erdoğan'ın Altılı Masa'yı dağıtmayı ve HDP seçmenin sandığa gitmemesini umduğunu belirtti.

Eklenme : 20 Kasım 2022 Pazar 19:00 - Güncelleme : 20 Kasım 2022 Pazar 20:02


Deneyimli gazeteci Taha Akyol, Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta İYİ Parti lideri Akşener'e yaptığı 'masayı terk et' çağrısı sonrasında dikkat çeken iddialarda bulundu. Karar gazetesi yazarı  Akyol, Erdoğan'ın seçimlerde iki umudu olduğunu söyledi. 

Erdoğan'ın umudunun Altılı Masa'yı dağıtmayı ve HDP seçmenin sandığa gitmemesi olduğunu aktaran Akyol, şu ifadeleri kullandı.

" AK Parti lideri olarak Erdoğan’ın seçimlerde iki umudu var; biri Altılı Masa’yı parçalamak, öbürü HDP tabanının hiç olmazsa bir kısmının sandığa gitmemesini sağlamak…

Altılı masayı parçalamak… Ah,  Meral Akşener altılı masadan bir ayrılsa da Bahçeli ile el ele verip Erdoğan’ı desteklese!

HDP seçmeninin sandığa gitmemesi… Altılı masayı terör işbirlikçisi diye sürekli suçlayıp reaksiyon halinde HDP ile kavgaya itmek ve Öcalan’a 'tarafsız kalın' diye açıklama yayınlatmak…

İstanbul seçimlerinde Erdoğan bunu denemiş, sonuç alamamıştı. Fakat seçimler 23 Haziran’daydı, Öcalan’ın AA’dan açıklanan mektubu 20 hazirandaydı… Şimdi geniş zamanı var, Demirtaş’ı özel uçakla aile ziyaretine göndermek gibi başka jestleri de olacak."