,

Erdoğan'dan İyi Partiye bakanlık formülü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İYİ Parti lideri Meral Akşener'e yaptığı, "6'lı masayı terk et" çağrısı sonrasında üst düzey AKP'li bir isimden dikkat çeken kulis bilgisi geldi.

Erdoğan'dan İyi Partiye bakanlık formülü

Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan'ın  "6'lı masayı terk et" çağrısına  İYİ Parti  Genel Başkanı  Meral Akşener reddetmişti. 

"Temenni ederiz ki İYİ Parti milli ve yerli bir duruş sergilemek için masayı terk eder" diyen Erdoğan'a Akşener, "Biz milletin geleceğinin heba edildiği kumar masasında olmayız" yanıtını vermişti.

Katar dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan ise Akşener'in yanıtına "Böyle bir cevap mı olur? Şimdi bu ne demektir? 6’lı masa alışveriş yapmıyor mu? Bir bana, bir sana demiyor mu? Hatta “şu kadar bakanlık filancaya verilebilir” denmiyor mu?" sözleriyle karşılık vermişti. Erdoğan'ın İYİ Parti hamlesine yönelik dikkat çeken kulis biglisi geldi.

Üst düzey bir AK Partili yetkili Erdoğan'ın İYİ Parti'ye bakanlık vermeyi düşündüğünü aktardı.

ERDOĞAN'DAN İYİ PARTİYE BAKANLIK FORMÜLÜ
tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel'in Ankara kulislerinden aktardığı son bilgilere göre  AK Parti seçim sonrası İYİ Parti'ye bakanlıklar vermek üzerine formüller üretti.

Üst düzey AK Partili ile görüşmesinden bilgileri aktaran Deniz Gürel, "AK Parti’den yetkin isimlerle görüştüm. İYİ Parti’nin özellikle milli meselelerde HDP ile aynı yerde olamayacağından hareketle; İYİ Parti’nin koalisyon benzeri bir şeyi seçim sonrası uygulamak, mevcut sistemdeki bazı problemleri kaldırarak ortak bir noktada buluşmak kaydıyla böyle bir birlikteliğin olabileceği inancı hâkim” dedi.

Gürel, sözlerinin devamında “Görüştüğüm üst düzey bir AK Partili bir isim ‘Olası bir birliktelikte belli bakanlıkların İYİ Parti’ye verilmesinin bizler için hiçbir sakıncası yoktur’ ifadesini kullandı” dedi.

İlişkili Haberler

Manşetler