,

Erdoğan "Sevgili Kürt Kardeşlerim" başlıklı bir mesaj paylaştı

Sosyal medya hesabından "Sevgili Kürt Kardeşlerim" başlıklı bir paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Benim Kürt kardeşimi kimse tehdit edemeyecek, silah zoruyla kimse iradesine ipotek koyamayacak." dedi.

Erdoğan "Sevgili Kürt Kardeşlerim" başlıklı bir mesaj paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından, "Sevgili Kürt Kardeşlerim" başlıklı bir mesaj paylaştı.

Yazılı açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Analar ağlamasın, yüreklere ateş düşmesin diye çok ciddi çabalar harcadık. Her kim terör tehdidi altındaki eski Türkiye’yi hortlatmaya çalışırsa, karşısında bizi bulacaktır." dedi.

Türkiye'nin hak ve özgürlükler konusunda kazanımlar elde ettiğini söyleyen Erdoğan, "Bunlardan geriye gidişe kesinlikle müsaade etmeyeceğiz" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye Yüzyılı’nı Kürt kardeşlerimizin de desteğiyle hep beraber inşa edeceğiz." dedi.

"HEP BERABER İNŞA EDECEĞİZ"

Erdoğan'ın paylaşımı şu şekilde:

"Sevgili Kürt kardeşlerim; Bugüne kadar ananızın ak sütü gibi helal olan haklarınızı size teslim etmek için büyük mücadeleler verdik. Analar ağlamasın, yüreklere ateş düşmesin diye çok ciddi çabalar harcadık.

Sizler, samimi gayretlerimizin en yakın şahitlerisiniz. Hangi badireleri aşarak bugünlere geldiğimizi, önümüze hangi tuzakların kurulduğunu sizler çok iyi biliyorsunuz. Elbette eksiklerimiz, yapmak isteyip de yapamadıklarımız olmuştur; fakat Türkiye’ye hak ve özgürlükler alanında kazandırdıklarımız ortadadır. Bunlardan geriye gidişe kesinlikle müsaade etmeyeceğiz.

"KARŞISINDA BİZİ BULACAKTIR"

Her kim terör tehdidi altındaki eski Türkiye’yi hortlatmaya çalışırsa, karşısında bizi bulacaktır. Her kim gariban Kürt çocuklarının eline silah verip askere, polise, insanımıza kurşun sıktırmaya kalkarsa, karşısında bizi bulacaktır. Her kim emperyalist güçler adına milletimizin huzuruna kastederse, karşısında bizi bulacaktır. Her kim haklarınıza el uzatmaya teşebbüs ederse, karşısında Tayyip Erdoğan’ı bulacak, Cumhur İttifakı’nı bulacaktır.

Rabbim ömür, milletimiz de yetki verdikçe; Bu ülkede analar bir daha ağlamayacak.Çocuklarımızı kimse dağa zorla kaçıramayacak.Geceyle birlikte şehirlerimize terörün karanlığı çökmeyecek.Benim Kürt kardeşimi kimse tehdit edemeyecek, silah zoruyla kimse iradesine ipotek koyamayacak.

Türkiye, 85 milyonun tamamı için daha özgür, huzurlu ve müreffeh bir yer olana kadar çalışacağız. Türkiye Yüzyılı’nı Kürt kardeşlerimizin de desteğiyle hep beraber inşa edeceğiz."

    Sevgili Kürt kardeşlerim

    Bugüne kadar ananızın ak sütü gibi helal olan haklarınızı size teslim etmek için büyük mücadeleler verdik.

    Analar ağlamasın, yüreklere ateş düşmesin diye çok ciddi çabalar harcadık.

    Sizler, samimi gayretlerimizin en yakın şahitlerisiniz.…
    — Recep Tayyip Erdoğan (@RTErdogan) May 11, 2023

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler