,

Eğitim Bir sen, Yediiklim iddialarına yanıt verdi.

Eğitim alanında yetkili sendika olan Eğitim Bir Sen, sendika ile Yediiklim yayınevi arasında irtibat kurmaya çalışanlara sert yanıt vererek, dava açacağını belirtti.

Eğitim Bir sen, Yediiklim iddialarına yanıt verdi.

Eğitim Bir Sen, kendileri ile Yediiklim Yayınevi arasında irtibat kurmaya çalışanlara yanıt verdi. Sendikadan yapılan açıklamada "Mahkemede hesaplaşacağız" denildi.

İŞTE EĞİTİM BİR SEN'İN AÇIKLAMASI

KPSS gündemini fırsata çevirmeye çalışan müfterilerle mahkemede hesaplaşacağız

Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) ilişkin iddiaların soruşturma konusu edilerek hukuksuzluğun, suçun ve faillerin ortaya çıkarılmasına yönelik adalet arayışının başlatıldığı bir ortamda fesat mihraklarının gündemden istifade ederek karalama ve çamur atma fırsatını kaçırmadığına şahit oluyoruz.

Kurumsal itibar suikastçılığını meslek hâline geçirmiş, gündemden ve fırsatlardan beslenme konusunda pek mahir olan, sosyal medya ortamının hukuksuzluğa ve ahlaksızlığa açıklığı sayesinde yalan haber, manipülasyon ve kara propaganda oluşturma yeteneklerini geliştiren bazı odakların ve kişilerin, KPSS soruşturması ile sendikamız arasında güya bağ kurma çabasına girdiğini görüyoruz. “Çamur at izi kalsın” sözünü bir deyim olmaktan çıkararak hayat felsefesi hâline getiren bu ‘yalan makineleri’ kirli emellerine asla ulaşamayacaktır.

Eğitim-Bir-Sen olarak, şiar edindiğimiz hizmet sendikacılığı ekseninde görevde yükselme-unvan değişikliğinden eğitim kurumu yöneticiliği seçme sınavlarına, adaylık kaldırma sınavlarından kariyer basamakları sınavlarına kadar üyelerimizin mesleki gelişim ve kariyer başarısı için eğitim ve sınava hazırlık hizmetleri sunuyoruz ve sunmaya da devam edeceğiz. Bu hizmetimizin niteliğinin muadillerinden çok daha üstün olmasının oluşturduğu başarı farkının iftira ve çirkin ithamlara dayanak yapılması, ancak itham sahiplerinin ahlaki yetersizliğini ve kinini ortaya koyar.

Sendikamız, müfterilere ve haysiyet cellatlarına karşı hukuki yollara başvuracak; iftiracılar adalete hesap verecektir.

İnsanımızın iş sahibi olma konusundaki en büyük umutlarından biri olan KPSS sürecinin hukuka uygun, adil ve şeffaf bir biçimde yürütülmesi isteğimizdir.

İnfiale neden olan bu olayın soruşturması derinlikli bir şekilde yapılmalı, sorumlular ortaya çıkarılmalı; çıkar hesapları peşinde koşarak bu süreci baltalamaya veya bunun üzerinden haksız menfaat elde etmeye kalkışan tetikçilere fırsat verilmemeli, suçlular adalet önünde hesap vermelidir.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler