BIST 100 8.486,97 %1.82 Dolar 27,45 %0.13 Euro 28,87 %-0.46 Altın Gram 1.618,47 %0.56 Brent Petrol 90,89 %-1.41 Bitcoin 28.209,00 %3.97
,

Destici: “Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez.”

Cumhur İttifakı'nda emekli maaşı krizi çıktı... Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, emekli maaşlarına 'kök ücret' diyerek zam yapılmasına tepki gösterdi. Destici, “Yüzde 25’lik zam hemen, meclis açılır açılmaz ilk kanun teklifi olmalı ve bu emeklilerin mağduriyeti ortadan kaldırılmalıdır.” dedi.

 Destici: “Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez.”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, BBP Konya İl Başkanlığının düğün salonunda düzenlenen 12. Olağan Kongresi'ne katıldı. Gündeme ilişkin konuşan Destici, çalışanların maaşlarında da düzensizlik olduğunu belirterek, “Biliyorsunuz son yıllarda bu maaşlarla, ücretlerde de bir düzensizlik meydana geldi. Ölçü bozuldu, ayar bozuldu. Bir bakıyorsunuz çok yüksek, bir bakıyorsun birisi çok aşağıda.” diye konuştu.

EMEKLİ MAAŞI TEPKİSİ: SİZİN YAPTIĞINIZ HATANIN BEDELİNİ EMEKLİ ÖDEYEMEZ

Emekli maaşlarına da zam yapılması gerektiğini belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bunu aylardır söylüyorum. Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez. Onun için ocak ayına yönelik çalışmalar olduğu dile getiriliyor. Bu hani Anadolu’da bir laf var, ‘Atla deve değil’ ki, yapılan maaş zammı, kök maaşa değil, eline geçeni yapılmıştır diyeceksin, zammını vereceksin. Bu kadar basit. Neyin çalışması? Ha kademeli bir artış çalışması yapabilirsin. Ama şu yüzde 25’lik zammı hemen, meclis açılır açılmaz ilk kanun teklifi olmalı ve bu emeklilerin mağduriyeti ortadan kaldırılmalıdır.” diye konuştu.

Kaynak : DHA

İlişkili Haberler

Manşetler