BIST 100 4.812,92 %-1.7 Dolar 19,19 %0.03 Euro 20,72 %-0.93 Altın Gram 1.220,26 %0.04 Brent Petrol 79,95 %1.72 Bitcoin 28.465,99 %1.3
Ankaraparçalı bulutlu5 °Cparçalı bulutlu
,
#Asgari ücret

Destici: Asgari ücretin 8 bin TL'nin üzerinde olduğunu tahmin ediyorum

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, asgari ücrete ilişkin "Hem iş dünyamızı hem de işçi kardeşlerimizi düşünerek makul olan tespit ve tekliflerde bulunduk. Biz, yüzde 50 civarında bir teklifi önerdik. İnşallah yarın yüzde 50'lik bir artışla bu ilan edilecektir diye ümit ediyorum. 8 bin liranın üzerinde bir rakam olduğunu tahmin ediyorum" dedi.

Destici: Asgari ücretin 8 bin TL'nin üzerinde olduğunu tahmin ediyorum

BBP'nin 'Bilgilendirme, İstişare ve Dayanışma Toplantısı', Ankara'daki bir otelde gerçekleştirildi. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve partililerin katıldığı toplantıda, ekonomiyle ilgili sunumlar yapıldı. 

'YÜZDE 50 CİVARINDA BİR TEKLİF ÖNERDİK'

Destici, asgari ücret ve EYT hakkında şunları söyledi:

"Hem iş dünyamızı hem de işçi kardeşlerimizi düşünerek makul olan tespit ve tekliflerde bulunduk. Biz, yüzde 50 civarında bir teklifi önerdik. Ben, en son görüşmede de iş dünyasının bu rakama yaklaştığını gördüm. İnşallah yarın yüzde 50'lik bir artışla bu ilan edilecektir diye ümit ediyorum. 8 bin liranın üzerinde bir rakam olduğunu tahmin ediyorum. Söyleyeceğim ikinci konu ise EYT. Haklı olarak emeklilik bekliyorlar ve biz de bunu uzun yıllar savunduk. Oyun içinde kurul değiştirilemez. Toplamak, düzeltmek ve hak sahibine hakkını teslim etmek yine bizim içinde bulunduğumuz Cumhur İttifakı'na nasip olacak inşallah" dedi.

Kaynak : DHA

İlişkili Haberler

Manşetler