BIST 100 4.812,91 %-1.7 Dolar 19,16 %0.03 Euro 20,74 %-0.93 Altın Gram 1.220,25 %0.04 Brent Petrol 79,90 %1.64 Bitcoin 28.561,98 %2.24
Ankaraparçalı bulutlu5 °Cparçalı bulutlu
,

Anaokulundaki 'kayıp' skandalına soruşturma

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, özel bir anaokulunda kaybolan 5 yaşlarındaki 3 çocuk, 3 saat sonra sokakta bulundu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, konuya ilişkin inceleme başlattı.

Anaokulundaki 'kayıp' skandalına soruşturma

Bayraklı ilçesi Fuat Edip Baksı Mahallesi'ndeki özel bir anaokulunda dün saat 11.00 civarında 5 yaşlarındaki 3 çocuk kayboldu.

Çocukların kayıplara karışmasının ardından çevrede çocukları arayan öğretmen ve personellerin ise durumu ailelere haber vermedikleri öne sürüldü. Çocuklarının kayıp olduğunu öğrenen aileler ise büyük panik yaşayarak her yerde çocuklarını aramaya başladı.

Kaldırımda yürüyen çocukları gören bir esnaf, durumu polise bildirdi. Bunun üzerine yapılan incelemede, çocukların anaokulundan sokağa çıktığı anlaşıldı.

Aileler şikayetçi oldu

Yaklaşık 3 saat okuldan ayrı kalan çocuklar, ailelerine teslim edildi. Kaybolan çocuklardan 2'sinin ailesi, anaokulu hakkında şikayette bulundu. Polis, okul müdürü ile bir öğretmenin ifadelerine başvurdu.

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuya ilişkin inceleme başlattı.

"Gerçekten çok şaşkınız"

Anne Deniz Can Sunkur, oğlunun da aralarında bulunduğu 3 çocuğun anaokulundan tek başına sokağa çıkmasına inanamadığını belirterek, "Çocuklar yaklaşık 3 saat sonra Çay Mahallesi yakınlarında bir esnaf tarafından bulundu. Daha sonra okula gittim ve durumu öğrenmeye çalıştım. Okul idaresi telaş yapmamak için ailelere haber verilmediğini ifade etti. Gerçekten çok şaşkınız." dedi.

Öte yandan, anaokulundan çıkan çocukların, kaldırımda tek sıra halinde yürüdükleri anlar, çevredeki bir iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

Kaynak : TRT Haber

İlişkili Haberler

Manşetler