USD : 18,48 %0,17
EUR : 17,78 %0,00
ALTIN (Gr): 970,12 %0,74
BIST 100 : 3.303,70 %1,34
BITCOIN : 20.202,62 %5,70
Petrol : 85,35 %1,53
Gündem

AK Parti Genel Başkan Yardımcısından 'EYT' açıklaması

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, EYT düzenlemesine ilişkin "Ne EYT'nin dışında kalan milletimize bunun bedelini ödetmeliyiz ne de EYT'lilere haksızlık yapmalıyız" dedi.

19 Eylül 2022 Pazartesi 15:26

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, CNN TÜRK’te Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı.

Kandemir, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için hazırlanan düzenlemenin de önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

Kandemir, "EYT düzenlemesi ne zaman çıkar?" sorusuna, "Bu çok teknik bir soru, Sayın Bakanımız çalışıyor, muhtemelen önümüzdeki günlerde kamuoyuna paylaşacaktır. Sayın Bakanımız konuyla ilgili kimler varsa onlarla istişare ederek bir yol haritası çıkarıyor. Ne EYT'nin dışında kalan milletimize bunun bedelini ödetmeliyiz ne de EYT'li arkadaşlarımıza haksızlık yapmalıyız. Bunun dengesi son derece önemli" yanıtını verdi.

Kandemir'in açıklamalarından öne çıkan satır başları:

"Biz sürekli sahada olan bir siyasi hareketiz. Çok yoğun bir Ramazan sonrasında Meclis'in kapanmasıyla yaz dönemini geride bıraktık. Arkadaşlarımız çok yoğun bir yaz temposunda milletimizle buluştular. Şimdi bu çalışmaları artık seçime doğru şekillendirmeye başlıyoruz. Bizim için 3 adım var. Birincisi saha çalışmaları. 2023'e Doğru Şehir Buluşmaları adıyla yeni bir formata büründürüyoruz. İllerde ve bütün ilçelerde çok yoğun bir saha çalışması yapıyorlar. Bizim açımızdan Genel Başkanımıza sunmak üzere sahanın nabzını şehir şehir aktarma gayreti içindeyiz. 81 ili biz bitirmiş olacağız, sonra 2. ve 3. turunu yapıyor olacağız. Bu şehirlerin nabzını tutmak adına çok değerli bizim açımızdan. Bu 1. aşaması. Sahadan çok ciddi bir geri bildirim, o geri bildirimin bizim MYK'mızda gündem olmasıyla siyasetimi şekillendiriyor.

"ÇOK ÖNEMLİ BİR SEÇİME GİDİYORUZ"

İkinci aşamamız milletvekili arkadaşlarımızın performanslarının değerlendirilmesi, illerde varsa öne çıkan birisi bunların tespit edilmesi. Milletvekili arkadaşlarımız inanılmaz yüksek bir performansla gayret gösteriyorlar. O gayret yeni arkadaşlarımız takviye edilerek mutlaka devam edecek. İl il anketlerimizi de yapmaya devam ediyoruz. Bir yandan bunun da çalışmasını yürütüyoruz.

Üçüncüsü Seçim propaganda dönemi... 28 Ekim'de Ankara Arena'da AK Parti'nin yol haritasını Cumhurbaşkanımız aktaracak. Çok önemli bir seçime gidiyoruz. Ana slogan açıklanmazsa bile orada biz konuşmasının arasında bunları göreceğiz. 28 Ekim'de AK Parti nasıl bir Türkiye hayal ediyor, onları Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşmış olacak.

ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Cumhur İttifakı olarak seçimin öne alınmasıyla ilgili tartışma bizim gündemimizde yok. Muhalefet bunu defalarca gündeme getirdi. Sürekli bir tarih ifade ettiler, böyle bir gündemimiz yok. Haziran 2023'e de 9 ay kaldı, artık çalışmalara başlamanın da vakti geldi"

EYT DÜZENLEMESİ

AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, EYT düzenlemesine ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

"Bu çok teknik bir konu, Sayın Bakanımız çalışıyor, muhtemelen önümüzdeki günlerde kamuoyuna paylaşacaktır. Sayın Bakanımız konuyla ilgili kimler varsa onlarla istişare ederek bir yol haritası çıkarıyor. Ne EYT'nin dışında kalan milletimize bunun bedelini ödetmeliyiz ne de EYT'li arkadaşlarımıza haksızlık yapmalıyız. Bunun dengesi son derece önemli"

Kaynak : Cumhuriyet Gazetesi