,

Mobilyaya bayram sonrası yüzde 30 zam geliyor

Ev kuracaklar kara kara düşünüyor. Evlenmeyi düşünenler dikkat o ürünlere de zam geliyor. Enflasyonun artmasıyla birlikte zamlar peş peşe geliyor. Asgari ücrete yapılan zammın hammadde fiyatlarını yükselttiğini söyleyen mobilya sektörü temsilcileri, mobilya fiyatlarına bayramdan sonra yüzde 30 varan oranlarda zam yapılacağını duyurdu.

Mobilyaya bayram sonrası yüzde 30 zam geliyor

Mobilyacılar Kurban Bayramı’ndan sonra mobilyaya zam yapacaklarını açıkladı. Hem artan hammadde fiyatları hem de artan asgari ücret nedeniyle maliyetlerin yükseldiği kaydedilirken, sektörün kalifiye ve diğer elemanlarını elinde tutmak için bayram bitimiyle bu artışları yüzde 20 ila 30 arasında fiyatlara yansıtacağı belirtildi.

"BAYRAMDAN SONRA ZAM YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ"

Dünya'da yer alan habere göre; asgari ücrete gelen artışın zincirleme olarak herkese yansıyacağını dile getiren MODOKO Başkanı Koray Çalışkan, “Dolayısıyla aldığımız malzeme fiyatlarında da artışa neden olacak. Birde iç piyasa daraldığı için neredeyse hiç yansıtmıyorduk. Şimdi sunta ve MDF’den gelen artışlara bakacağız. Bayramdan fabrikalarda suntaya zam yapacaklar. Bizde bu artışları ve işçilik maliyetlerimizi hesaplayıp zam yapmaya başlayacağız. Büyük ihtimalle yüzde 20 ila 30 arası bir zam olacak. Dolayısıyla zamdan etkilenmek istemeyenlere bayram öncesi alım yapmalarını öneriyoruz.” diye konuştu.

VATAN

İlişkili Haberler

Manşetler