,

AK Parti'den emekli maaşı açıklaması

Ekim ayında TBMM'nin açılmasıyla birlikte emekli maaşı düzenlemesinin Meclis'in gündemine gelmesi bekleniyor. TBMM AKParti Grup Başkanı Abdullah Güler, emekli maaşlarına ilişkin açıklama yaptı.

AK Parti'den emekli maaşı açıklaması

Türkiye’de yaklaşık 10 milyona yakın emekli, yüksek enflasyona karşı eriyen maaşlar nedeniyle zor günlerden geçiyor.

TBMM AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, 1 Ekim'de yeni yasama yılının açılmasıyla birlikte emekli maaşlarında yapılması öngörülen düzenlemeye ilişkin de değerlendirmede bulundu.

"ŞU ANDA MÜMKÜN GÖZÜKMÜYOR"

Güler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na konuyla ilgili bir talimat verdiğini hatırlatarak şunları kaydetti:

"Bu iki bakanlığın bürokrasisi çalışmalarını yürütüyor. 6 Şubat depremiyle beraber merkezi bütçeden AFAD Başkanlığımıza ve Çevre Şehircilik  Bakanlığımıza aktarılan 765 milyar TL civarında bir bütçe vardı. Meclis kapanmadan önce ek bütçeyi çıkarmıştık; 1 trilyon 119 milyar TL. Yine borçlanma limitlerini artırmıştık.

Bütçenin dengesini bozmadan; nasıl bir miktar ortaya çıkabilir, şu anda çalışma devam ediyor. Bu çalışma netleşmeden bir tarih ve rakam vermek şu anda mümkün gözükmüyor. Bütçe dengesini bozmadan, bu imkanları nasıl sağlayabiliriz, ciddi nitelikli bir çalışma yapılıyor. Ekim veya kasım ayı içeresinde tamamlanıp Meclise intikal ederse biz de bu konuda hızlı bir çalışmayı ortaya koyacağız. Hazine ve Maliye ile Çalışma Bakanlığımız bu konuda büyük bir gayret gösteriyor."

 

Kaynak : DHA

İlişkili Haberler

Manşetler