BIST 100 4.812,91 %-1.7 Dolar 19,17 %0.03 Euro 20,74 %-0.93 Altın Gram 1.220,24 %0.04 Brent Petrol 79,87 %1.64 Bitcoin 28.581,98 %1.56
Ankaraparçalı bulutlu5 °Cparçalı bulutlu
,

Vedat Milor'dan 'mavi onay işareti' kararı

Ünlü gastronomi yazarı Vedat Milor, Twitter'da mavi onay işareti için ücret alınmaya başlamasının ardından mavi onay işaretini iptal edeceğini açıkladı. Milor, "İnsanlara mavi tık olmadan da yaşanabileceğini göstereceğim." dedi.

Vedat Milor'dan 'mavi onay işareti' kararı

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, satın aldığı Twitter'ın, mavi onay işaretine sahip hesaplarından aylık 8 dolar ücret alınacağını bildirdi.

Musk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Twitter'ın mavi onay işareti olan veya olmayanlar için mevcut lordlar/köylüler sistemi saçmalık. Bu işaret ayda 8 dolar" ifadesini kullandı.

Musk'ın bu açıklaması sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepki görse de Musk şimdilik geri adım atmamakta kararlı.

"KARARIMI VERDİM"

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan ünlü gastronomi yazarı Vedat Milor, şu ifadeleri kullandı:

"Uzun süre bu konuyu düşündükten sonra artık son kararımı verdim. Paralı hale geldiğinde mavi tıkımı iptal edeceğim. Sebebi ise çok basit: İnsanlara mavi tık olmadan da yaşanabileceğini göstereceğim."

Uzun süre bu konuyu düşündükten sonra artık son kararımı verdim. Paralı hale geldiğinde mavi tıkımı iptal edeceğim. Sebebi ise çok basit: İnsanlara mavi tık olmadan da yaşanabileceğini göstereceğim.

— Vedat Milor (@vedatmilor) November 4, 2022
Kaynak : Cumhuriyet Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler