,

Uluslararası Emmy Ödülleri açıklandı. Yargı dizisinden büyük süpriz

‘Yargı’ dizisi Uluslararası Emmy ödülüne layık görüldü. “Yargı”; “Kara Sevda” ve “Şahsiyet”in ardından Emmy ödülü kazanan üçüncü Türk dizisi oldu.

Uluslararası Emmy Ödülleri açıklandı. Yargı dizisinden büyük süpriz

Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi tarafından ABD dışında üretilmiş yapımlara verilen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’ta sahiplerini buldu.

New York Hilton Midtown Otel’de düzenlenen törende, 20 ülkeden 14 kategoride 56 yapım temsil edildi.

Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi’nin ABD dışında üretilmiş yapımlara verdiği Uluslararası Emmy Ödülleri'nde Yargı büyük bir gurur yaşadı. Törende, Ay Yapım imzalı Yargı dizisi, "En iyi Telenovela" kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Dizinin yapımcısı Kerem Çatay, yönetmen Ali Bilgin, senarist Sema Ergenekon, başrol oyuncuları Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu törende hazır bulundu

Kaan Urgancıoğlu'nun törendeki cool tarzı dikkat çekerken saçları her şeyin önüne geçti.

Uluslararası Emmy Ödüllerini kazananlar

Kanada'dan Buffy Saint-Marie belgeseli "Sanat Programlama" dalında Uluslararası Emmy Ödülü'nü kazandı.

İngiliz polisiye “The Responder”ın yıldızı Martin Freeman En İyi Erkek Oyuncu, Meksika yapımı “La Caida”nın yıldızı Karla Souza ise En İyi Kadın Oyuncu dalında ödüle layık görüldü.

Alman mini dizi “The Empress”, Hindistan’dan “Vir Das: Landing” ve İngiltere’den “Derry Girls” ödül alan yapımlar arasında yer aldı.

2

Yakışıklılığıyla her daim büyük bir hayran kitlesine sahip olan Kaan Urgancıoğlu'nun imajını görenler "Yataktan kalkmış gelmiş", "Uyurken uyandırıp getirmişler gibi", "Adam dağınık görünümüyle bile yakışıklı" yorumlarında bulundu.

Yargı dizisi Emmt ödül için 3 diziyle yarıştı

20 ülkeden 56 yapımın toplam 14 kategoride yarıştığı Uluslararası Emmy Ödülleri’nde “En İyi Telenovela” dalında Brezilya’dan “Cara e Coragem” ve “Pantanal” ile Portekiz’den “Para Semper” adlı diziyle yarışan Yargı ödüle ulaştı.

Emmy’de “Family Secrets” (Aile Sırları) adıyla yer alan “Yargı”, En İyi Telenovela dalında güçlü yapımlar olan Brezilya’dan “Cara e Coragem” ve “Pantanal” ile Portekiz’den “Para Semper”ın önünde ödüle uzandı.  Üç güçlü rakibini geride bırakan Kanal D’nin yapımı “En İyi Telenovela” ödülüne ulaşan dizi oldu.

Uluslararası Emmy Ödülleri kimlere veriliyor?

Uluslararası Emmy Ödülleri, her yıl Uluslararası Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi tarafından ABD dışında üretilmiş yapımlara veriliyor. Akademi Başkanı ve CEO’su Bruce Paisner, “Uluslararası Emmy Ödülleri’nin “Televizyonda mükemmelliğin tanınmasının zirvesi. Küresel sahnemizdeki bu olağanüstü programları ve dizileri tanımak için uluslararası televizyon topluluğunu bir araya getiriyor” sözleriyle tarif etmişti.

New York Hilton Midtown Otel'de aktör ve komedyen Rhys Darby’nin sunuculuğunda düzenlenen törende, 20 ülkeden 14 kategoride 56 yapım temsil edildi.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler