,

Şehit öğretmenin yarım kalan hayalini acılı annesi anlattı

YPG/PKK'lı teröristlerce düzenlenen roket saldırısında hayatını kaybeden 21 yaşındaki öğretmen Ayşenur Alkan'ın acılı annesi Hayriye Alkan kızının hayallerini anlattı. Yoklukla okutup yetiştirdiğini 3 ay önce bu okula başladığını söyleyen acılı anne kızının tek hayalinin kendi parasını kazanıp yoksul ailelere destek olmak istediğini açıkladı.

Şehit öğretmenin yarım kalan hayalini acılı annesi anlattı

Gaziantep'in Karkamış ilçesine YPG/PKK'lı teröristlerce düzenlenen roket saldırısında şehit olan kızı için evinde taziyeleri kabul eden Hayriye Alkan, sabah okula yolladığı kızının evine dönemediğini söyledi. Halen olayın şokunda olduğunu dile getiren Alkan, teröre lanet ederken “Tatilden sonra bugün ilk defa okula gitmişti. Yavrumu sabah okula uğurladım, bir daha da göremedim. Kalbi temiz bir insandı. Hayatını kaybederken, anne mi dedi, baba mı dedi, bağırıp çağırdı mı bilemiyorum. Canı çok mu yandı bilmiyorum." ifadelerini kullandı.

OKULA 3 AY ÖNCE BAŞLAMIŞTI
Kızının hayallerini anlatan gözü yaşlı anne, şöyle konuştu:
"Kızımın hayalleri vardı. Çalışıp kazanıp, yoksullara yardım etmeyi çok istiyordu. Başka bir isteği, muradı yoktu. Kızım iyi niyetliydi, kalbi güzeldi. Ne diyeceğimi bilemiyorum, kalbi temiz bir insandı. Hayatını kaybederken, anne mi dedi, baba mı dedi, bağırıp çağırdı mı bilemiyorum. Canı çok mu yandı bilmiyorum."
Alkan, kızının okula yaklaşık 3 ay önce başladığını anlatarak, "Okula severek gidiyordu, işini severek yapıyordu. Çocukları çok seviyordu, çocuklar da ona alışmıştı. Tatilden sonra bugün ilk defa okula gitmişti. Yavrumu sabah okula uğurladım, bir daha da göremedim." ifadelerini kullandı.

YOKLUKLARA RAĞMEN OKUDU, BUGÜNLERE ZORLUKLARLA GELDİ
Terör örgütünü lanetleyen Alkan, şöyle devam etti:
"Allah onları kahretsin. Artık bitsin, analar ağlamasın, bacılar ağlamasın. Rabb'im bizleri yaktı, başkalarını yakmasın. Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın. Onlar bizi yaktı, Allah da onları yaksın. Bu saldırılara son versinler. Ben çocuğumu yoksullukla büyüttüm, okuttum. Ne zorluklarla okudu. Adıyaman Üniversitesinin öğrencisiydi. Yokluklara rağmen okudu, her şeyi idare ederdi. Bugünlere zorluklarla geldi, sonu da böyle oldu. İnanın ne diyeceğimi bilemiyorum."

NE OLMUŞTU?
Fırat'ın doğusundaki YPG/PKK'lı teröristlerce dün Gaziantep'in Karkamış ilçe merkezine 10 havan-roket atılmış, roketlerin isabet ettiği Kocatepe İlkokulundaki öğretmen Ayşenur Alkan ile çevredeki 5 yaşındaki Hasan Karataş hayatını kaybetmişti.

Kaynak : Türkiye Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler