,

Putin: Erdoğan'a minnettarız

Son dakika haberine göre; Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Erdoğan'ın, Ukrayna ile gerçekleştirilen esir takası süreçlerinde önemli rol oynadığını söyleyerek, "Bu nedenle kendisine minnettarız." dedi.

Putin:  Erdoğan'a minnettarız

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la, dün Astana'da gerçekleştirdiği tarihi zirveye ilişkin açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgü dolu sözler söyleyen Putin, "Erdoğan, Ukrayna ile ilgili esir değişimi dahil birçok konuda kilit rol oynadı. Bu nedenle kendisine minnettarız. Erdoğan tahıl koridorunun açılmasında da etkili oldu ama maalesef tahıl fakir ülkelere gitmiyor. Dün kendisiyle bu konuyu da konuştuk" dedi.

"KİEV'İN MÜZAKERE İSTEĞİ KAYBOLDU"

Putin, "Kiev eskiden müzakere talep ediyordu, şimdi resmi karar aldıklarını ve müzakere yapmayacaklarını söylüyorlar. Biz İstanbul'da belirli anlaşmalar sağladık ama Rus askerleri Kiev'den uzaklaşınca müzakere istekleri yok oldu" diye konuştu.

BIDEN'LA OLASI GÖRÜŞME

Rusya Devlet Başkanı Putin, ABD Başkanı Joe Biden'la ilgili ise, "G20'de görüşmeye hazır olup olmadığını Joe Biden'a sormalı. Biden ile görüşmeye gerek olmadığını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Türkiye Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler