,

Karamollaoğlu: Abdullah Gül'ün adaylığını garipsemem

Cumhurbaşkanı adayının kim olacağının 6'lı Masa'da hiç konuşulmadığını söyleyen Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül'ün adaylığının gündeme gelmesini garipsemediğini söyledi. Karamollaoğlu “Geçen sefer Abdullah Bey'in adaylığını ben teklif etmiştim kabul görmüştü ama başta Meral Hanım olmak üzere bir ittifak sağlanamadı. Bugün Abdullah Bey'in öyle bir intiba doğuracak adımlar atması bence menfi değil müspettir. Düşünülebilir." dedi.

Karamollaoğlu: Abdullah Gül'ün adaylığını garipsemem

"GÜL'ÜN ADIM ATMASI MENFİ DEĞİL, MÜSPETTİR"

Karamollaoğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaylığı ile ilgili tartışmalarla ilgili soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Yani şu anda hakikaten bir cumhurbaşkanı adayı üzerinde hiç müzakere edilmedi. İttifak edilip edilmedi demiyorum. Müzakere bile edildi konu. Geçen sefer Abdullah Bey'in adaylığını ben teklif etmiştim. Kabul görmüştü ama o zamanki şartlar altında önceden cumhurbaşkanı adayı olduğunu ilan edenler, başta Meral Hanım olmak üzere bir ittifak sağlanamadı. Sağlansaydı, seçilir miydi, seçilmez miydi?

O da ayrı bir konu. Ama bugün yani Abdullah Bey'in böyle bir adımlar atması bence menfi değil, müspet bir şeydir. Düşünülür. Olur olmaz şimdiden bu konuda kesin bir fikir ifade etmek doğru değil. Ama Abdullah Bey'in de bir tecrübesi var. Aynı zamanda bu konudaki tavrı da net, çünkü geçen sefer aday olabilirim ittifak olursa demişti. O da gündeme gelebilir. Ben bunu garipsemem.”

karar

İlişkili Haberler

Manşetler