Yaşam

İstanbul'a ne zaman kar yağacak?

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarıyla birlikte Avrupa'daki yüksek basınç Türkiye'ye yağış getiriyor. Ocak ayının sonunda Doğu Anadolu bölgesinde kar yağışı beklenirken NTV Meteoroloji Uzmanı Dilek Çalışkan, bu hafta beklenen hava durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Öte yandan Çalışkan, şubat ayının başında İstanbul'a kar yağma ihtimalinin olduğunu dile getirdi.

Eklenme : 24 Ocak 2023 Salı 11:30 - Güncelleme : 24 Ocak 2023 Salı 11:32


NTV Meteoroloji Uzmanı Dilek Çalışkan, ''Beklenen yağmur ve kar yağışı gelecek mi?'' sorusuna yanıt verdi.

"Ardı ardına gelecek ve devamı olacak yağışlar gerçekleşecek. 27 Ocak-10 Şubat arasında sıklıkla yağış göreceğiz. Yoğun kar yağışı alacak kentlerimiz de olacak." ifadelerini kullanan Çalışkan, İstanbul'da bugün poyrazın sert eseceğini belirtti.

Cuma akşamı Kayseri, Adıyaman, Malatya ve Kahramanmaraş'ta yükseklere kar yağacağını dile getiren Çalışkan "İstanbul'a şubat ayının ilk haftası kar yağma ihtimali var. Avrupa çok soğuk, çöle kar yağabilir. Bizde de 15 gün çok soğuk geçebilir." dedi.

26 Ocak'ta Ege üzerinden sağanak yağmurun gireceğini açıklayan Çalışan, "Çanakkale ve Ege kıyıları hattında etkili olacak. Ayın 27'sinde yağış anadoluya ilerleyecek. Hafta sonu ülkenin genelinde yağış var." diye konuştu.

Kaynak : NTV