Yaşam

Gerçek kış başlıyor, atkılarınızı hazırlayın!

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten büyük bir karlı sistemin arifesinde olduklarını belirtti.

Eklenme : 18 Ocak 2023 Çarşamba 15:57 - Güncelleme : 18 Ocak 2023 Çarşamba 17:00


Daha önce  "Türkiye'nin 5.500 metre üzerinden -46 derecelik bulutlar geçebilir" iddialarına değinerek "Ocak ayı çok çetin kış koşulları görülebilir." ifadelerini kullanan Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten yeni açıklamalarda bulundu.

2023'e girmemize rağmen tüm ülkede sıcak bir hava dalgası bulunuyır. Ancaki güneşli günler yakında kendisini soğuk ve karlı günlere bırakacak.

GERÇEK KIŞ BAŞLIYOR

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten 18 Ocak 2023 tarihinde saat 10:00'da bir açıklama yaparak büyük bir karlı sistemin arefesinde olduklarına dikkat çekti. Ökten "Büyük bir Karlı sistemin arifesindeyiz. Ve bu sadece öncü. Gerçek Kış başlıyor. Atkı, bere ve eldivenlerinizi hazır tutun. Ay sonu çetin kış koşulları görülebilir..." dedi.

Kerem Ökten 18 Ocak saat 16:30'da yaptığı ikinci açıklamada "Kar takibi heyecanı yaşamaya hazır mısınız? Bu sefer geniş alanda kar bekleniyor." dedi.

OCAK, ŞUBAT VE MART'TA DONDURUCU SOĞUKLAR

Özellikle Ocak ayında etkili olacak soğuk hava dalgasına karşı uyaran Ökten, 2022 yılının Aralık ayında yaptığı açıklamada kar yağışı içinse şu tahminde bulunmuştu: "Dikkat! Ocak ayında Sibirya soğukları Balkanlar ve ülkemize sık sık inebilir. Ocak, Şubat ve Mart aylarında dondurucu soğuklar ve yoğun kar yağışları hayatı olumsuz etkileyebilir..."

Kerem Ökten'in daha önce yaptığı açıklamalara dayanan "Ölümcül kar fırtınası Türkiye'ye geliyor" başlıklı haber için tıklayın.

Kaynak : Gazete Memur