,

Ethem Sancak Beşiktaş Kulübü'nden ihraç edildi!

Beşiktaş Disiplin Kurulu, eski AKP'li Ethem Sancak hakkındaki kararını verdi. Sancak, "TMSF'ye düşerse Beşiktaş'ı satın alacağım" diyerek kamuoyunun tepkisini çekmişti.

Ethem Sancak Beşiktaş Kulübü'nden ihraç edildi!

Beşiktaş Disiplin Kurulu, siyah-beyazlı kulübün üyelerinden eski AKP'li Ethem Sancak hakkında ihraç istemiyle yapılan başvuruyu sonuçlandırdı.

Gazeteci Atilla Türker'in haberine göre disiplin kurulu, Ethem Sancak'ı Beşiktaş'tan ihraç etti.

Haberde, Beşiktaş kongre üyelerinden Ahmet Hilmi Yılmaz’ın, 15 Temmuz 2022'de Disiplin Kurulu'na dilekçeyle başvurarak Ethem Sancak'ın ihraç edilmesini talep ettiği hatırlatıldı.

BEŞİKTAŞ HAKKINDAKİ SÖZLERİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Sancak, Beşiktaş hakkında 15 Haziran 2022'de TV100'de katıldığı "Az Önce Konuştum" programında yaptığı açıklamalar nedeniyle ihraç talebiyle disipline sevk edilmişti.

Sancak Beşiktaş hakkında şu sözleri sarf etmişti:

"Tüm kulüplerin borcu inanılmaz seviyede. Bu derneklerle falan yönetilecek bir iş değil artık. endüstriye uygun bir şirketleşme olursa ve bir gün Allah korusun, TMSF'ye düşerse Beşiktaş, ihaleye girip alacağım. Bir konsorsiyum oluşturacağım. Beşiktaş'ı Asya'nın Şampiyonlar Ligi şampiyonu haline getireceğim."

ETHEM SANCAK SAVUNMA YAPMADI

Söz konusu kararda, kurulun Ethem Sancak'tan 13 Eylül 2022'de bir tebligat yaparak, savunmasının istendiği belirtildi.

Kararda, savunma talepli yazı gönderilen Ethem Sancak'ı buna mazeretsiz bir şekilde herhangi bir cevap vermediği vurgulandı. Kararda, Sancak'ın "Beşiktaş bir gün TMSF'ye düşerse, ihaleye girip satın alacağım ve Beşiktaş'ı Asya Ligi'nde şampiyon yapacağım" sözlerinin borsaya kayıtlı kulübün yatırımcılarını etkilediğine dikkat çekildi.

İFTİRA NİTELİĞİ TAŞIYAN BEYANLAR

Disiplin kurulu, BJK Tüzüğü'nün 47 / a,c, d ve f bentlerinde yer alan hükümlere aykırı hareket etmesi nedeniyle kulübün tüzel kişiliğine karşı küçük düşürücü, aşağılayacı, iftira niteliği taşıyan beyanları BJK topluluğuna zarar verici olarak değerlendirildiğini kaydetti.

Kurul nihai kararında şu ifadeleri kullandı: "Şikâyet edilen hakkında yukarıda belirtilen gerekçeler gözetilerek tüzüğümüzün 46 / C maddesi gereğince toplantıya katılan üyelerimizin oy birliğiyle kesin çıkarma cezası verilmesine karar verilmiştir."

19 Ekim 2022'de verilen kararın hem Beşiktaş Yönetim Kurulu Başkanlığı'na hem de Ethem Sancak'a gönderileceği kaydedildi.

Kaynak : Cumhuriyet Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler