Altın Gram 1.312,74 %0.73 Bitcoin 27.223,99 %1.24
,

Eski AK Partili vekil: Suriye'den alınan ganimet helaldir

Şanlıurfa Toprak Mahsulleri Ofisi’nde (TMO) yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla tutuklanan TMO Şanlıurfa Şubesi Müdür Yardımcısı Abdurrahman Bağlı'nın ağabeyi eski AK Parti Milletvekili Mazhar Bağlı, bir yıl sonra sessizliğini bozarak, "Ayrıca İslam hukukunda ganimet müessesi vardır ve Suriye savaş ganimeti helaldir" dedi.

Eski AK Partili vekil: Suriye'den alınan ganimet helaldir

Şanlıurfa Toprak Mahsulleri Ofisi’nde (TMO) yolsuzluk yapıldığı iddialarına ilişkin TMO Şanlıurfa Şubesi Müdür Yardımcısı Abdurrahman Bağlı’nın aralarında olduğu 10’u aşkın kişi 7 Nisan 2021 tarihinde gözaltına alınmıştı.

Abdurrahman Bağlı dahil dört kişi Şanlıurfa 2. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından “rüşvet almak ve vermek”, “ihaleye fesat karıştırmak”, “kamuyu zarara uğratmak” suçunu işledikleri gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Şanlıurfa 1. Ağır Ceza Mahkemesince Bağlı ve 10’u aşkın kişi hakkında aynı suçlardan dava açıldı. Delil olarak ihbarlar ve telefon konuşmalarının gösterildiği iddianamede Bağlı, yedi ihaleye fesat karıştırmakla suçlandı. Beş ihalenin Ortadoğu Nakliyat isimli firma tarafından alındığı ifade edilirken iddianamede kamunun zarara uğratıldığı bilgisi yer almıştı.

TMO Şanlıurfa Şubesi Müdür Yardımcısı Abdurrahman Bağlı aynı zamanda eski AK Parti Milletvekili Mazhar Bağlı’nın kardeşi.

Bir yıl önceki haberi alıntılayan Mazhar Bağlı, "Kardeşim ile ilgili bir olay benimle ilişkilendirme çabanızı lanetliyorum. Ayrıca İslam hukukunda ganimet müessesi vardır ve Suriye savaş ganimeti helaldir." ifadelerini kullandı.

Kardesim ile ilgili bir olay benımle ilişkilendirme çabanızı lanetliyorum. Ayrıca İslam hukukunda ganimet müessesi vardır ve Suriye savaş ganimeti helaldir. https://t.co/kbwkT65wUl

— Mazhar Bağlı (@mazharbagIi) October 1, 2022
 
KARAR

İlişkili Haberler

Manşetler