,

Engin Polat'ın anneannesi serbest bırakıldı

Sosyal medyadan lüks hayatları ile ilgili yaptıkları görgüsüz paylaşımlarla herkesin dikkatini çeken Dilan Polat ve Engin Polat çifti gece yarısı operasyonuyla gözaltına alındı. Kara para aklama soruşturması geçiren ve tüm mallarına el konulan Polat çifti, kanıtları yok etmekle suçlanıyor. Engin Polat'ın anneannesi serbest bırakıldı

Engin Polat'ın anneannesi serbest bırakıldı

Sosyal medyadan lüks hayatları ile ilgili yaptıkları görgüsüz paylaşımlarla herkesin dikkatini çeken Dilan Polat ve Engin Polat çifti gece yarısı operasyonuyla gözaltına alındı. Kara para aklama soruşturması geçiren ve tüm mallarına el konulan Polat çifti, kanıtları yok etmekle suçlanıyor.

Dilan Polat ve Engin Polat göz altına alındı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ikametlerinde gözaltına alınan Dilan-Engin Polat çifti ve beraberindekiler, işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'ne getirildi.

Dilan ve Engin Polat çifti ile birlikte Dilan Polat'ın kardeşi Sıla Doğu, Polat çiftinin mali işlerini yürüttüğü belirtilen Ahmet Gün ve Kürşat Polat da gözaltına alınanlar arasında yer aldı. Zanlılar Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Sıla Polat: Sadece ifade vereceğiz

Dilan-Engin Polat çifti hastaneye getirilirken, gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı. Dilan Polat'ın kardeşi Sıla Doğu ise, "İfademizi vereceğiz, o kadar" dedi.

Basın mensuplarının "Kanıtları yok ettiğiniz iddia ediliyor, ne diyeceksiniz" sorusuna ise yine Dilan Polat'ın kardeşi Sıla Doğu, "Ne kanıtları yok etmesi" şeklinde cevap verdi.  

Sağlık  kontrolünden sonra Dilan Polat ve Engin Polat İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Çift emniyete girişleri sırasında da soruları yanıtsız bıraktı.

Polisin gözaltına aldığı diğer şüpheliler de güvenlik önlemleri altında emniyete getirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Engin Polat ve Dilan Polat haklarında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından soruşturma başlatılmış, şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyallerle defterlere el konulmuştu.

200 milyon lira para girişi...

MASAK ön raporuyla birlikte Polat çiftinin birinci derece yakınlarının hesaplarına tasfiye halinde olan 3 şirketten sözde ticaret yapılmış gibi gösterilerek sahte fatura kesildi. Bu şirketlerden hesaplara 200 milyon lira para girişi olduğu, söz konusu paranın yine aile üyelerine ait şirketler arasında transfer edilerek en son Engin Polat'ın sahip olduğu Milda Gayrimenkul isimli firmada toplandığı, bu parayla gayrimenkul ve çok sayıda araç alındığı tespit edildi.

Raporla birlikte önce Polat çiftinin ve birinci derece yakınlarının mal varlıklarına el konuldu. Daha sonra vergi müfettişleri polisle beraber çifte ait 15 ayrı iş yerinde arama yaptı. Çalışmaların ardından gece saatlerinde Polat çifti hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Kararla birlikte İstanbul, Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa'da da eş zamanlı operasyonlar yapıldı. 

Operasyonlar kapsamında Dilan Polat, Engin Polat, Sezgin Polat, Alper Kürşat Polat, Sıla Doğu ve Ahmet Gün'ün de aralarında bulunduğu toplam 14 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler işlemleri için emniyete götürülürken, yakalama ve arama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Son paylaşımı dikkat çekti!

Gözaltına alınmadan önce Dilan Polat'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ise dikkat çekti. Polat’ın paylaşımda, çocuğuna sarılıp ağladığı fotoğrafa ‘Vedalar ancak güzel yürekleri acıtır’ isimli şarkıyı eklediği görüldü.

Dilan Polat ve Engin Polat neden gözaltına alındı?

Gazeteci Murat Ağırel, Polat çiftinin gözaltına alınmasına ilişkin olarak "MASAK raporu daha hazırlanmamış.Hali hazırda Savcılık birden fazla Masak raporu bekliyor. Buna rağmen neden gözaltı yapıldığını sorduğumda ise aldığım cevap, kayıtlı mernis adreslerin güncellenmesi,güncellenen adreslerin oturum olmayan boş adreslere taşınması ve kaçmaya hazırlandıkları  yönündeki tespitler neden olmuş." dedi.

Engin Polat'ın anneannesi Zehra Yılmaz serbest bırakıldı

Akılalmaz iddialarla gündemde gelen Dilan Polat ve eşi Engin Polat geçtiğimiz gece gözaltına alındı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonlarla gözaltına alınan şüphelilerden biri de Engin Polat'ın anneannesi oldu. Anneanne Zehra Yılmaz'ın serbest bırakıldı.

Engin Polat’ın 76 yaşındaki anneannesi emniyette ifadesi alındıktan savcılık kararıyla sağlık sorunları göz önünde bulundurularak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kaynak : Gazete Memur

İlişkili Haberler

Manşetler