BIST 100 5.059,43 %0.55 Dolar 19,08 %0.13 Euro 20,63 %0.94 Altın Gram 1.195,34 %1.37 Brent Petrol 76,10 %1.51 Bitcoin 27.731,99 %1.16
Ankaraaz bulutlu18 °Caz bulutlu
,

Deprem kahini: Mart ayında 7'inin üzerinde deprem olabilir

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremi önceden bilen 'Deprem kahini' lakaplı ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, 7 ve 8 üzerinde beklenen bir depremin daha olduğunu söyledi. Depremin ne zaman olacağına dair net tarih de verdi.

Deprem kahini: Mart ayında 7'inin üzerinde deprem olabilir

Merkez üssü Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6'lık iki büyük depremde binlerce canımızı yitirdik. Deprem 11 ilde büyük yıkımlara neden oldu.

Türkiye yaralarını sarmaya çalışırken, bölgede ne yazık ki depremler devam ediyor. 

Mart ayının ilk haftasına dikkat

6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremleri 3 gün öncesinden bildiği ortaya çıkan Frank Hoogerbeets, tahminlerine bir yenisini daha ekledi. "Deprem kahini" lakaplı ünlü deprem uzmanı Hoogerbeets, mart ayının ilk haftasına dikkat çekerek yeni bir deprem olabileceğini iddia etti.

Söz konusu dönemde, Dünya, Merkür ve Satürn gezegenlerinin yakınlaşacağını söyleyen Hoogerbeets, bunun büyük depremlere neden olabileceğini savundu. Hoogerbeets, şunları söyledi: 

"Mart ayının ilk haftası çok kritik."

"Mart ayının ilk haftası çok kritik. 2'sinde kritik gezegen geometrisinin yakınsamasını görüyoruz. Bu çok önemli olacak. Ayın 2'sinde 9 saat içerisinde Dünya'yı da içeren bir gezegensel kavuşum olacak. Bu Dünya, Merkür ve Satürn olacak. Bu kritik olacak.

Sonuç olarak muhtemelen ayın 3'ü veya 4'ü civarında, büyük bir sismik olay olabilir. Ayrıca dolunay veya ayın 6 ile 7'si gibi de olabilir. Abartmıyorum. Korku yaratmaya çalışmıyorum. Bu bir uyarı. Çünkü kritik gezegen geometrisinin sismik olaylara neden olduğu biliniyor. Bunu küçümsememeliyiz.

Mart ayının bu ilk haftasında büyüklüğü 6'nın çok üzerinde olan birden fazla sismik olay olabilir. Bilmenin bir yolu yok. Yine 7'nin çok üzerinde, 8'in çok üzerinde bir sismik olay olabilir."

 
Maraş depremini günler öncesinden bilmişti! Yeni felaket tarihini verdi 7 ve 8 üzeri olabilir

 

 
Maraş depremini günler öncesinden bilmişti! Yeni felaket tarihini verdi 7 ve 8 üzeri olabilir

 

İlişkili Haberler

Manşetler