,

Büyük operasyon: Ücreti devletten tahsil edilmiş tonlarca ilaç ele geçirildi

Kayseri Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), eczanelere düzenlediği baskında, ücreti daha önceden devletten tahsil edilmiş tonlarca ilaç ele geçirildi.

Büyük operasyon: Ücreti devletten tahsil edilmiş tonlarca ilaç ele geçirildi

Kayseri Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Kayseri ve Yozgat’ta eczanelere baskın düzenledi. Baskın sonucu SGK ekipleri eczanelerin depolarında; 'satıldı' gösterilerek, devletten parası tahsil edilmiş ama ikinci kez satış için depolanan, tonlarca ilaç ele geçirdi.

SGK yetkilileri ilaç satışı ile devleti soyan eczanelerin sözleşmesini fesih ederek, sorumluları savcılığa gönderdi.

Kayseri SGK Müdürü Hacı Ali Hasgül, yaptığı açıklamada “Devleti soyan eczanelere ve sağlık kuruluşlarına karşı detaylı çalışma ve operasyonlarımızı devam edecek, soygunculara göz açtırılmayacak, bu işin üzerine kararlılıkla gidilecektir” dedi.

Ele geçirilen ilaçlar ihtiyaç sahiplerinin kullanımına sunulacak

Depolardan çıkarılan tonlarca ilacın, Kayseri SGK tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin kullanımı için Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri'ne verileceği öğrenildi.

Kayseri SGK ekipleri ile KOM Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin depolardaki çalışmaları sürerken, yapılan tespitlerden sonra, eczane yetkilileri hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' suçlamasıyla işlem yapılacağı ifade edildi.

Kaynak : TRT Haber

İlişkili Haberler

Manşetler