BIST 100 4.811,45 %-3.73 Dolar 19,11 %0.05 Euro 20,72 %0.03 Altın Gram 1.208,56 %0.39 Brent Petrol 78,76 %0.17 Bitcoin 27.377,00 %1.52
Ankarahafif yağmur2 °Chafif yağmur
,

Bakan Koca: Yeniden Atama Kurası için 5 binin üzerinde başvuru var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlıkta Beyaz Reform'un doktorların devlet kurumlarına geçme talebini artırdığını bildirdi. Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Çalışma şartlarında fark oluşturacak düzenleme ve değişimin belli olması, doktorlarımızın devlet kurumlarına geçme talebini artırdı” şeklinde konuştu ve Yılın 3. Dönemi Yeniden Atama Kurası için 5 binin üzerinde başvuru olduğunu söyledi.

Bakan Koca: Yeniden Atama Kurası için 5 binin üzerinde başvuru var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından peş peşe paylaşımlarda bulundu. Bakan Koca son Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasındaki açıklamalarında, “Hekim ve sağlık çalışanı arkadaşlarımızın mutluluğunun sağlanmasıyla sağlık sistemindeki sorunlar çok daha kolay çözülecek. Yurt dışına gidişler azalacak. Çok yakında özel sektörden kamuya geçişlerin artacağını göreceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

SADECE BİR GÜNDE 2 BİNİ GEÇMİŞTİ


Bakan Koca’nın bu açıklamaları sonrasında, kamuya geri dönmek isteyen doktorlar için 3. Dönem Atama Kurasının başladığı duyuruldu. Bakan Koca bu konu hakkındaki paylaşımında ise, “3. Dönem Atama Kurası ile bakanlığımızda görev almak isteyen doktor, uzman doktor ve uzman diş doktorları için talep alımı http://pbs.saglik.gov.tr’den dün akşam başladı. Sayı sadece bir gün içinde 2 bini geçmiş durumda ve önümüzde bir hafta daha var” ifadelerini kullanmıştı.

KAMUYA DÖNMEK İSTEYEN DOKTOR SAYISI ARTIYOR


Koca son olarak başvurulara dair son durumu açıkladı. Koca konuya ilişkin son sosyal medya paylaşımında, “Sağlıkta Beyaz Reform’un uygulamaya konması ve çalışma şartlarında fark oluşturacak düzenleme ve değişimin belli olması, doktorlarımızın devlet kurumlarına geçme talebini artırdı. Yılın 3. Dönemi Yeniden Atama Kurası için 5 binin üzerinde başvuru var. Yakında tekrar birlikteyiz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak : Türkiye Gazetesi

İlişkili Haberler

Manşetler